PDA

View Full Version : Click and buy. Çok Önemlİ

FSM433
08-06-2011, 07:37 PM
Merhaba,

06 Ağustos yani bugün Clickandbuy aracılığı ile 40 Euro karşılığı Bonusu ile beraber 4.480 Hanpara satınalma girişiminde bulundum.Çalışmakta olduğum bankanın kredi kartı ile ödeme yapmak istedim.Tüm işlemler bittikten sonra cep telefonuma PIN gönderileceği yazdı.Ancak PIN gelmedi.

Sayın GM ler, işlemi banka onay verdi.Baktığımda provizyon verildi ve 107.10 TL tutarında işlem gerçekleşti.Bu hatayı sık sık duyuyorum.2 gün içerisinde eğer han param yüklenmezse bir bankacı olarak beni mağdur eden, sadece beni de değil, çoğu oyuncuyu mağdur eden bu oyunu mahkemeye vermek benim için büyük zevk olacaktır.

Bilgilerinize.

BitteR
08-07-2011, 09:10 AM
Bankacı olduğunuzu iddia ediyorsunuz bu durumda clickandbuy ile MAYN Games firmasının birbirinden bağımsız çalıştığını bilmeniz gerekir.Ödemeniz clickandbuy tarafından ize iletildikten sonra hesabınıza hanpara aktarılır.Ödemeniz clickandbuy hesaplarına geçmemiş ise bu bankanız ve clickandbuy arasında yaşanan bi problemden kaynaklanmaktadır.Hizmet almadığınız bir ödeme için bankanız ile görüşüp ödemenizi geri çekebilirsiniz.

McSonic3
08-07-2011, 10:50 AM
Bankacıysanız GM in işlem kodunu bilmeden birşey yapamıcağını biliyor olmalısınız. Bankanız ile irtibata geçin MAYN GAMES INTERACTIVE hesabına yatırılan paranın işlem kodunu isteyin. Bu kodu GM e bildirin. GM ise şirketin banka hesabında bu işlem koduna ait bir para transferi görürse hesabınıza söylediğiniz miktarda han para yatırabilir.

Ayrıca sayın Dark Türkiye yeni kanun üzerine online alışverişler suç kapsamı altına girdi. Eğer kişi şirket hesabına para aktarmışsa bu clickandbuy değil sizin sorumluğunuzda sonuçta parayı sizin şirket alıyor. Kendisi savcılığı "para verdim ama hizmet alamadım" diyerek suç duyurusunda bulunabilir.Tazminat veya şirket Türkiye üzerinden yayın yapmıyorsa Türkiyeden erişime engelleme gelebilir.

FSM433
08-07-2011, 12:17 PM
Elbette mayngames İn clickand buy İle baĞimsiz ÇaliŞtiĞini bİlİyorum.bana ÖĞretmeyİn.ancak bu nasil saÇma bİr cÜmledİr kİ banka Ödemeyİ İptal etsİn

McSonic3
08-08-2011, 01:37 AM
Dolandırıldığınızı düşünüyorsanız ve para karşılığında hizmet alamadıysanız. En yakın karakoldan destek alabilirsiniz veya Emniyet müdürlüğü bilişim suçları şube müdürlüğüne e-posta ile ulaşabilirsiniz. Örnek ihbar formu;

Tüketicinin;
Adı:
Soyadı:
E-mail :
Telefon :
Yaşı :
Adresi :

Satıcı;
Firma Adı: Mayn Interactive Ltd.
Firma Türkiye Sorumlusu:

Satın alınan tarih:
Satın alınan hizmet türü: Kredi Kartı ile internet üzerinden alışveriş

İhbar nedeni:

http://bilisimsuclari.iem.gov.tr/iletisim.html

İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN

İçerik sağlayıcının sorumluluğu
MADDE 4 – (1) İçerik sağlayıcı, internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur.
(2) İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

KaRizMa843
08-08-2011, 07:29 AM
Bu tür şikayetlerin kaynağı hep clickandbuy oldu. Örnek teşkil eden olayları görüpte halen daha bu şirketi aracı olarak kullanmayın. Paypal dan alın. Ben bir sorun yaşayanı görmedim.

BitteR
08-08-2011, 08:35 AM
Dolandırıldığınızı düşünüyorsanız ve para karşılığında hizmet alamadıysanız. En yakın karakoldan destek alabilirsiniz veya Emniyet müdürlüğü bilişim suçları şube müdürlüğüne e-posta ile ulaşabilirsiniz. Örnek ihbar formu;

Tüketicinin;
Adı:
Soyadı:
E-mail :
Telefon :
Yaşı :
Adresi :

Satıcı;
Firma Adı: Mayn Interactive Ltd.
Firma Türkiye Sorumlusu:

Satın alınan tarih:
Satın alınan hizmet türü: Kredi Kartı ile internet üzerinden alışveriş

İhbar nedeni:

http://bilisimsuclari.iem.gov.tr/iletisim.html

İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN

İçerik sağlayıcının sorumluluğu
MADDE 4 – (1) İçerik sağlayıcı, internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur.
(2) İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

Satıcı firma Mayn Interactive Ltd. deği Clickandbuy firmasıdır.Clickandbuy tarafından bizim hesaplarımıza geçen para karşılğında hizmet vermemiz mümkündür.Bu konu hakkında öncelikle bankanız ile görüşüp ödemenizi geri çekmeyi denemeniz buna yapamıyor iseniz hesap adı,tarih,miktar ve 8 haneli Clickandbuy işlem numaranızı bilet olarak göndermeniz gerekmektedir.Online alışverişile ilgili kanunlar hakkında bilgiye sahipseniz kullanıcının hizmet alamadığı takdirde bankasından ödemesini geri çekebilme hakkına sahip olduğunu bilmeniz gerekir.

LiSeRui3
08-08-2011, 01:40 PM
Aynen bendede oLdu 208 tl para çekiLdi.İşlem kodu diyosunuz benim üyeliğim yoktu üyeLik oLmadan ödeme yapıLabileceği yazılıyor c & b'da.Nasıl oluyor bu ? Ödeme yapıldı bu para nereye gitti ozaman ya yatması lazım hesapLarına HanPara gelmedi.Ne saçmalık ama... Hala işlem kodu diyolar... Üyelik fln yok neyin işLem kodu bu ya. Direk kredi kartı numarası bi kaç bişey daha giriyosun sonra telefonuna şifre geliyo giriyosun devam diyosun seni üyeliğe atıyor, üye oLamıyosun ztn kodumun sitesine son etap teyit et üye oLmadığın için son etabada geLemiyosun ama ne hikmetse para uçmuş 208 tl çekilmiş c & b tarafından.Anlayamıyomusunuz yoksa nedir yani ? Yeter ya. :)

LiSeRui3
08-08-2011, 01:57 PM
Şimdi cevap fln gelmez kimseden yani kaldık böyle arkadaş paranla rezil oldun bu kadar basit ne bunlar yardım ediyor ne c & b'a ulaşılabiliyor.Ben ztn anLayamadım bu işi kimsenin kimseden haberi yok.Oyuncuya verdikleri değer bu kadar işte.Ztn biletlerden belli oraya bi dünya şey yazdık dimi okumuyolarda hazır cevap atmışlar aynı üçünede.Mayn Türkiye Sorumlusuymuş bişeyden haberiniz yok neyse.Ayrıca parayı nereye geri çekiyosun ya çekmişLer parayı ztn çektiklerine göre hanparanında yüklenmesi lazım nerde hata yapıldı ki bu para başka yere gidicek hali yok ya.Haa son etap teyit edilemedi ama üyelikte yapılamıyor ki teyit etmeye geçesin.Nasıl olucak bu iş ya sizin bu olayı çözmeniz lazım site hatalı üye fln oLunmuyor teyit edemiyosun ama para çekiyolar.

ScR34cT3
08-08-2011, 01:59 PM
Aşağıdaki gibi mail gelmedi mi? Paypalda geliyor clickandbuydan da gelmesi gerekir. Paypaldan üyesiz aldım.
http://a1108.hizliresim.com/11/8/8/9893.png

LiSeRui3
08-08-2011, 03:07 PM
Ben hallettim paramı geri aldım cevap geldi click and buy'dan.Ohh neyseki parayı kurtardım... Sonunda yaw...

BitteR
08-08-2011, 05:22 PM
Şimdi cevap fln gelmez kimseden yani kaldık böyle arkadaş paranla rezil oldun bu kadar basit ne bunlar yardım ediyor ne c & b'a ulaşılabiliyor.Ben ztn anLayamadım bu işi kimsenin kimseden haberi yok.Oyuncuya verdikleri değer bu kadar işte.Ztn biletlerden belli oraya bi dünya şey yazdık dimi okumuyolarda hazır cevap atmışlar aynı üçünede.Mayn Türkiye Sorumlusuymuş bişeyden haberiniz yok neyse.Ayrıca parayı nereye geri çekiyosun ya çekmişLer parayı ztn çektiklerine göre hanparanında yüklenmesi lazım nerde hata yapıldı ki bu para başka yere gidicek hali yok ya.Haa son etap teyit edilemedi ama üyelikte yapılamıyor ki teyit etmeye geçesin.Nasıl olucak bu iş ya sizin bu olayı çözmeniz lazım site hatalı üye fln oLunmuyor teyit edemiyosun ama para çekiyolar.

Aşağıdaki gibi mail gelmedi mi? Paypalda geliyor clickandbuydan da gelmesi gerekir. Paypaldan üyesiz aldım.
http://a1108.hizliresim.com/11/8/8/9893.png

Ben hallettim paramı geri aldım cevap geldi click and buy'dan.Ohh neyseki parayı kurtardım... Sonunda yaw...

Yapılan konuşmalar sonucunda konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan bazı ithamlarda bulunmaması gerektiği açıkça anlaşılıyor.

blackuser3
08-17-2011, 06:48 AM
Zaman zaman kullanicilar yanlis islem yaparak avrupa serverine yukluyorlar Han parasini. Muhtemel hatalardan biri oldugunu dusunmekteyim. Aksi bir durum varsa Click And Buy ve Mayn firmasi hakkinda gerekli suc duyurusunu yapabilirsin.

aRss
08-17-2011, 07:28 AM
Zaman zaman kullanicilar yanlis islem yaparak avrupa serverine yukluyorlar Han parasini. Muhtemel hatalardan biri oldugunu dusunmekteyim. Aksi bir durum varsa Click And Buy ve Mayn firmasi hakkinda gerekli suc duyurusunu yapabilirsin.

blackuser3 konuyu açan kişi hata yapması sonucu han para alamamış ve parasını bankası aracılığı ile clickandbuy dan geri almıştır. Gerekli açıklamalar yapılmıştır. Gereksiz konulara gereksiz cevaplar vermekten vazgeçin lütfen. Konu açılış amacı nedeniyle çözüme bağlandığı için tarafımdan kapatılmıştır.

İyi forumlar...