PDA

View Full Version : Yeni Forum KurallarıShell
02-14-2011, 03:35 AM
MAYN Interactive, Pte Ltd. ('MAYN') tarafından sunulan bu siteyi kullandığınızda aşağıdaki forum kurallarını kabul etmiş olursunuz.Bu kurallar sitenin tüm yönleri için (forum,avatar,imza,profil,paylaşım,özel mesajlar) geçerlidir ve gerek görüldüğünde MAYN Yetkilileri tarafından değiştirilebilir,silinebilir.

Site içerisinde telif hakkı gerektiren paylaşımlardan MAYN Interactive Pte Ltd sorumlu değildir.Gönderilen mesaj ve paylaşımların tüm sorumluluğu kullanıcıya aittir.Rahatsız edici ve hakaret içeren mesajları moderatörlerimize bildirebilirsiniz ve gerekli görüldüğünde bu mesajlar en kısa süre içerisinde kaldırılacaktır.Forum içerisinde kurallar çerçevesinde seviyeli tartışmalar ve bilgi paylaşımları yapılabilir.Açılan konular uygunsuz bulunduğunda yönetim tarafından kaldırılabilir veya değiştirilebilir.

Aşağıda yer alan şartlar ve kurallar yönetim tarafından haber verilmeden değiştirilebilir veya kaldırılabilir.

Bu foruma üye olduğunuzda aşağıdaki kuralları kabul etmiş olursunuz.

1.Paylaşım: Doğru olduğuna emin olmadığınız yanıltıcı paylaşım yapmayınız.Başka kullanıcılara paylaşım ve mesajları için hakaret ve taciz edemezsiniz.Fikir ayrılığına düştüğünüz durumlarda tartışma ortamı yaratamazsınız.

1a. Hakaret içeren Paylaşım: Hakaret içeren,aşağılayıcı paylaşımlar yapamazsınız. Forumda avatarlarınızda veya mesajlarınızda illegal içerikli,ırkçı,şiddet içeren veya cinsel (2d.) içerikli linkler kullanamazsınız.Forum içerisinde siyaset,din,dil veya ırk gibi tartışmalar yapamazsınız.Bu kurallara uymayan veya ima yoluyla bu konulara değinen kullanıcıların paylaşımları kaldırılır ve hesaplarına erişimi engellenir.

1b. Küfür: Herhangi bir dilde terbiyesiz ve küfürlü kelimeler kullanamaz bu tür içeriği olan linkleri paylaşamazsınız.Türkçe düzgün şekilde kullanılmalı argo veya ima yoluyla yazılan mesajlara tolerans gösterilmeyecektir.

1c. Davet-Reklam: Forum hesabınızı başka sitelerin reklamını yapmak oyun parası satmak için kullanamazsınız.Mesaj sistemini kullanarak üyelerin kişisel bilgilerini elde etmek yada paylaşmak kesinlikle yasaktır.Forum üyeleri MAYN Interactive ile rekabet halinde veya aynı kulvarda olan başka sitelere davet için kullanılamaz.Bu kuralları ihlal eden üyelerin mesajları kaldırılr ve hesapları süresiz olarak kullanıma kapatılır.

1d. Uygunluk: Konular sadece uygun başlık altına açılabilir ve açılmış konularda konuyu saptıran,konu dışı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır.

1e. Flod : Mesaj tekrarı yapmak yasaktır.

1f. Spam : Aynı veya benzer konuyu tekrar açmak yasaktır.Başlıkları farklı içeriği aynı olan konuların tekrar açılması yasaktır.

1g. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi(EULA): Oyun ve forum kuralları hakkında karşıt görüş içeren paylaşım yapılamaz.Kullanıcı hakları hakkında tartışmak yasaktır.

1h. Uygunsuz İçerik: Konu ile alakasız yönetime karşı hakaret içeren paylaşımlar kaldırılır.Bu kural renklerin,harf boyutunun uygunsuz kullanımı mesajlarda anlam içermeyen kelimeler kullanma veya sadece ifade(Smiley) içinde geçerlidir.

2. Davranış: Diğer misafirler rahatsız edecek,saldırgan küfürlü veya ırkçı davranışlar sergilemek yasaktır.

2a. Yanıltıcı Kimlik : Kendini görevli gibi tanıtmak bu şekilde mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır.Bu kuralın ihlalinde kullanıcın hesabı sınırsız olarak kullanıma kapatılır.

2b. Bilgisayar Korsanlığı: Forumda hile,bot,crack,ürün anahtarı,bug,virüs,sistem bilgileri vb. paylaşımlar yapmak kesinlikle yasaktır.Bu şekilde paylaşımda bulunanların hesapları süresiz olarak kullanıma kapatılacaktır.Oyun ve forum içerisinde bu gibi durumlarla karşılaştığınız takdirde destek sistemi aracılığıyla bilet göndermelisiniz.

2c. Kışkırtma: Kullanıcıları kışkırtma amaçlı konular açmak veya konular içerisinde kışkırtma amaçlı resim,video vs. paylaşmak kesinlikle yasaktır.Bu şekilde davranış segileyen kullanıcılar hakkında ceza-i işlem uygulanacaktır.

2d. Hesap Paylaşımı :Birden fazla hesap kullanmak,hesap paylaşımı yapmak,kendi konularına farklı bir hesap ile cevap vermek kesinlikle yasaktır.Ceza alan kullanıcılar farklı hesaplar ile konu hakkında yorum yaptığı veya aynı davranışı devam ettirdiği takdirde kullanıcın her iki hesabı sınırsız olarak kullanıma kapatılır.Hesap paylaşımı yaptığı tespit edilen oyuncuların hesapları paylaşan veya kullanan ayrımı yapılmadan sınırsız olarak kapatılır.

2e. İllegal Aktiviteler: İllegal aktiviteler,uyuşturucu,akıl çelici,ırkçı,siyasi ve finasi içerikli sitelerin linkleri veya bu tarzda içerik sahibi paylaşım yapmak kesinlikle yasaktır.Bu kuralın ihlali kullanıcının hesabının sınırsız olarak kapatılması ile sonuçlanır.

2f. Yetkisiz Erişim : İçeriği değiştirebilecek veya engelleyebilecek şekilde hack,crack ve bilgi paylaşımı yapmak kesinlikle yasaktır.Hesap ve kullanıcı güvenliğini tehlike altına sokabilecek her türlü paylaşım kullanıcının hesabının kapatılması ile sonuçlanır.

2g. Özel Mesajlar: Özel mesajlar kurallar dahilinde olmalıdır ve kullanıcı izni olmadan kesinlikle paylaşılamaz.

2h. Forum Saldırıları: Forum bu veya başka forum kullanıcılarına,yönetimine saldırı düzenlemek veya saldırmak amacı ile kullanılamaz.Bu tür davranışlar sergileyen kullanıcıların mesajları silinir ve hesapları kapatılır.

2i. İşbirliği : Moderatörlerin isteği üzerine mesajlarınızın veya paylaşımlarınızın doğruluğunu güvenlini teyit etmelisiniz.Moderatör tarafından uygunsuz görülen mesajlar silinmelidir.

3. Telif Hakları: Forum içerisindeki paylaşımlar MAYN tarafından değiştirilebilir veya kaldırılabilir.Her kullanıcı paylaştığı ve yazdığı konunun içeriğinden sorumludur,Yasa dışı veya telif hakkı gerektiren paylaşımlardan MAYN kesinlikle sorumlu değildir.

4. İlanlar ve Reklamlar: MAYN firmasından izinsiz herhangi bir şirketin,sitenin ve topluğun reklamı veya ilanı yapılamaz.Bu tür içerikli mesajlar silinir ve kullanıcın hesabı kapatılır.

5. Yasal Uyarı: Forumun yoğunluğundan dolayı her konu veya mesaj MAYN tarafından takip edilemez.Uygunsuz ve yasa dışı içerikli paylaşımlardan MAYN sorumlu tutulamaz bu tür paylaşımların sorumluluğu kullanıcıya aittir.Bu gibi paylaşımların tespiti halinde konu veya mesaj silinir ve hesap kapatılır.

5a. Garanti : MAYN hizmetlerinin ücretsiz olacağı hakkında garanti veremez.Bu forum,oyun,etkinlik vb. tüm MAYN hizmetleri için geçerlidir.

6. İhlaller: Forum MAYN topluğu tarafından koyulmuş kurallar ile yönetilmektedir.Bu forumu kullandığınızda bu kuralları ve kural ihlali sonucunla alabileceğiniz cezaları kabul etmiş olursunuz.Kural ihlallerinde son karar MAYN tarafından verilir ve MAYN bu kararların sebebi konusunda açıklama yapmak zorunda değildir.

7. İmzalar: Kullanıcılar MAYN Interactive forumlarında kullanabilecekleri herhangi bir imzayı seçebilirler.

7a. Boyut: İmzalar 600*250 ebatlarında,200kb boyutunda animasyonsuz JPG, GIF veya PNG. formatında olmalıdır.İmzalarda 5 satır metin yer alabilir.Bu ölçüler ve formatlar dışındaki imzalara izin verilmemektedir.

7b. İçerik: Genel kurallar imzalar içinde geçerlidir.Kullancılar rahatsız edici,aşağılayıcı,hakaret-küfür içeren,ırkçı ve cinsel içerikli imzalar kullanamaz.İmzalarda
MAYN Interactive ile rekabet içerisinde olan herhangi bir firmanın veya hack ve uygunsuz içerikli illegal aktivitelerde bulunan (Oyun parasi-itemi-karakter satışı yapan) herhangi bir sitenin reklamı yer alamaz.İmza içerisinde harf boyutunun,ifadelerin vb. uygunsuz ve rahatsız edici şekilde kullanılması yasaktır.Bu kurallara uymayan kullanıcıların imzaları kaldırılacak ve ceza-i işlem uygulanacaktır.

7c. Cezalar: Kullanıcılar kural dışı imza kullandıkları takdirde bu imzalar kaldırılacak ve kullanıcı uyarı alacaktır.Uyarı alan kullanıcılarınn imza düzenleme yetkisi 1 hafta süre ile kaldırılacaktır.Kuralları bozmaya devam eden kullanıcıların imza düzenleme yetkisi tamamen kaldırılacaktır.


Yürütme:
Moderatör veya yetkililer tarafından verilen kararlar tartışmaya ve yoruma açık değildir.Moderatör ve yetkililer verilen ceza ve kararlarda insiyatif kullanabilirler.Kullanıcılar sorunlarını support@mayngames.com adresine e-posta yollayarak dile getirmelidir.Açılan konuları,paylaşımların ve mesajların kurallara aykırı olduğunu düşünüyorsanız support@mayngames.com adresine e-posta ile bildiriniz.Yetkililerin mesajlarını değiştirmeye veya çarpıtmaya çalışmak kesinlikle yasaktır.

Bu kurallardan herhangi birinin ihlali uyarı ve sonrasında hesabın kapatılması ile sonuçlanır.Kurallar açık ve net şekilde belirlendiği için yetkili uygun gördüğü takdirde uyarı yapmaksızın ceza-i işlem uygulayabilir.

Bu kurallara aykırı davranışlar,konular,mesajlar haber vermeksizin değiştirilebilir veya silinebilir.Gerek görüldüğü takdirde kullanıcının oyun ve forum hesabı yada IP'si sınırsız olarak banlanabilir.

kopuzcusnake3
10-16-2011, 08:11 PM
Forum içi , istenilen her hangi bir konuya verilmesi gerektiğini düşündüğümüz durumlar veya genel post kasmak dışında belirtilmesi gerekn durumlar olduğunu farz edebilirmiyiz,
yani ;
mevcut konulara ard-arda gerekli ama o konuya uygun cevap vermek kişisel haklarımıza uyar mı , sonuçta orda bir konu açılmış ve kendimizde cevap hakkı olduğunu biliyoruz , bu en doğal hakkımız ve bizlerde gerekli gördüğümüz konulara istesiğimiz kadar cevap yazabilirmiyiz ? sonuçta ana konuyu değiştirmeden , gerekli gördüğümüz konulara cevap vermek'de doğal değilmidir.

ve son olarak ; forumda yaptığımız forumların oyun içinde kişisel uyarı vermeleri ne kadar doğrudur .?
cevaplar o an için geçerli olsada, başka konulara bağlanmadan kişilere yönelik saldırı düşüncesi olmadığını bilsekte , kişilerin sen neden bunu yaptın gibi bir durum içinde bulunucakları anlarda olucak böyle bir durumda bizlerin karşı tarafa yazabilceğimiz durumlar ve anlarda olabilir , ve böyle bir nedenden '' hesabımız veya forum hesabımız kapatılabilir mi ''

veya forumlarda, göze aşikar gelen ama , kişileri yaptıklarını neden , veya sonuçu anlaşılmıyan durumlarda' olayları açıklama yapmamız , bizleri '' oyun ve forum'da banlı durumda bırakabilir mi.!

kolay gelsin iyi forumlar.

BitteR
10-17-2011, 05:23 AM
Evet.

PonY
10-17-2011, 08:05 AM
bu oyunun ve forumun gidişat playerların yani bizim elimizdedir. bu kuralların çoğu zaten herkes tarafından kabul görmüş genel ahlak kuralları ile aynıdır.Türk oyuncuların bu sinirli hareketleri,serzenişleri sadece Mayn games in Türk oyuncularla ilgilenmemesi sadece han para alan bireyler olark görmesinden kaynaklıdır.biraz ilgi gösterilsin dertlerimiz dinlensin kimsenin bu kuralları çiğniceğine inanmıyorum. kolay gelsin

kopuzcusnake3
10-20-2011, 06:28 PM
sormak istediğim şey aslında başkaydı , ama konumu nerden nereye almışım :S

arkadasa katılıyorum , forumda yada oyunda kurallar belli , bizim krıtırimizi çiğnicekse bir kişi sözlü diyalog'ada olsa cevabını alması veya verilmesi en basit durumdur .

iyi forumlar .

Cehenneml
05-24-2012, 01:57 PM
.

Cehenneml
05-24-2012, 01:58 PM
Nasıl konu açıyoruz öğretir miisniz lütfen yaa : (

Cehenneml
05-24-2012, 01:59 PM
105 lwl %siz uzun mızrak alınır !!!

holocum
06-15-2014, 05:17 PM
asdasd