PDA

View Full Version : Oyuna Girmek İstediğinizde Yaşanan Sorunlar Ve Çözümleri !!(11.11.2010)

Pages : [1] 2

DONTCOMEBACK
07-05-2010, 04:51 PM
Merhaba,

Bu konuyu açmamızdaki amaç, oyuncularımızın oyuna girmek istediğinde yaşanan sorunları çözmektir.

En Son Konu Güncelleme Tarihi: 11.11.2010 / Perşembe

Soru 1: Oyuna girmek istediğimde "Ağ Hatası #004" diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: ID ve Şifre ile oyuna girerken şifrenizi yada ID'nizi yanlış yazdığınızda bu hata çıkar. ID ve şifrenizin doğru olduğundan emin olduktan sonra yeniden deneyin. Büyük ihtimal sorununuz düzelecektir.
Cevap 2: Oyuna kayıt olduktan sonra, kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresine aktivasyon linki gelir. Aktivasyon linkine tıklayarak açmış olduğunuz hesabı onaylayınız ve onayladıktan sonra oyuna girmeyi deneyin.

Soru 2: Oyuna girmek istediğimde "Ağ Hatası #007" diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Dosya eksikliği veya teknik bir aksamadan kaynaklanan sorundur. Karahan klasorundeki -PRESENTVERSION- versiyonu 'not defteri' olarak açıp 00162 yazan yeri 00001 yapıp bastan yükleyin.

Soru 3: Oyun içi dolaşırken, mob keserken yada başka bir şey yaparken bir anda Bağlantı Hatası alıyorum. Sebebi nedir ?

* Cevap 1: Bu "Bağlantı Hatası" sorunu oyundan atılma sebebi TTNet'in yurtdışı çıkışlarının çok yoğun olduğu zamanlar gerçekleşmektedir. Çözüm olarak DNS ayarlarını değiştirmek az da olsa "Bağlantı Hatası" sorununu çözecektir.
Cevap 2: Yeni patchden kaynaklanan bir hata olabilir.Karahan klasorundeki -PRESENTVERSION- versiyonu 'not defteri' olarak açıp , 4 patch geri olarak ayarlayın.

Soru 4: [Error::mGXD.Init(3)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası! : Ekran kartı güncellemesi yapılması gerekiyor.

[Error::mGXD.Init(5)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası! : Dosya eksikliginden kaynaklanıyor. Silip, Setuptan baştan kurun.

[Error::mGXD.Init(11)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası! : Güvenlik duvarlarının acık oldugu veya antivirus engellediginde alınan hata!

Soru 5: Oyuna girmek istediğimde "See the logfile 'C:\MAYN Games\KaraHan\Launcher.exe.log' for details" diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Launcher.exe ve TwelveSky2.exe dosyaları bozuk durumdadır. Başka bir arkadaşınızdan çalışan Launcher.exe ve TwelveSky2.exe dosyalarını alıp yeniden deneyin. Büyük ihtimal sorununuz düzelecektir.NOT: Verilen linklerden Karahan online yönetimi sorumlu degildir.

Soru 6: Oyuna girmek istediğimde "Can't find 'd3dx9_27.dll'. Please, re-install this application" diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Burayı Tıklayın (http://www.dll-files.com/pop.php?dll=d3dx9_27) indirdikten sonra , (C:\WINDOWS\system32) System32 ye kopyalayın.Sorununuz düzelecektir.

Soru 7: Oyunu indirdim, fakat setubu çalıştırmak istediğimde aşağıdaki resimdeki gibi bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Bu hatanın sebebi oyunun eksik inmesidir. Bu sorunu çözmek için oyunu yeniden indirin ve eğer indirme yöneticisi kullandıysanız o programı değil de, başka bir indirme yöneticisi ile indirin. IDM tavsiyemdir.

Soru 8: Oyuna girmek istediğimde Launcher kısmında Download Başarısız diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Bu sorun internet bağlantınız olmadığında karşınıza çıkar. İnternete bağlandığınızdan emin olduktan sonra yeniden deneyin. Sorununuz düzelecektir.
Cevap 2: Oyun tarafından yapılan bir Sunucu Bakımı var ise bu hata alınabilir. 10 dakika ile 1 saat arası bir zaman bekledikten sonra yeniden deneyin. Sorununuz düzelecektir.
Cevap 3: Dns ayarlarınızı kontrol edin.Dns ayarlarınızı otomatik olarak işaretleyin.

Soru 9: Oyuna girmek istediğimde Xtrap hatası alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Bu sorun bilgisayarınızda olan "Web32.Alman.NAB" adlı virüsten dolayı kaynaklanan bir sorundur. Çözüm olarak NOD32 kurun, C:\ diskinizi sorunsuz bir taratın. "Web32.Alman.NAB" adlı virüsünü bulacaktır. Bu virüsü sorunsuz bir şekilde silebilirseniz bu XTrap hatasından kurtulacaksınız ve oyuna sorunsuz girebileceksiniz.

Sorusu olanlar bu başlık altında sorabilirler.
İYİ FORUMLAR...

CoMeOn3
07-05-2010, 06:34 PM
Bende Olan Hata Soru 8'de... İnternetim bağlı heryere giriyorum.. DNS ayarı otomatik... 10 dk arayla 30dk arayla 1saat arayla deniyorum Ama yinede Download Başarısız Diyor, Yada Kontrol Ediyor diyip kalıyor ne hata nede başka bişi oluyor... Yardım Pls!!!

DONTCOMEBACK
07-05-2010, 06:44 PM
CoMeOn;394811']Bende Olan Hata Soru 8'de... İnternetim bağlı heryere giriyorum.. DNS ayarı otomatik... 10 dk arayla 30dk arayla 1saat arayla deniyorum Ama yinede Download Başarısız Diyor, Yada Kontrol Ediyor diyip kalıyor ne hata nede başka bişi oluyor... Yardım Pls!!!

Oyunu baştan kurmayla alakası olmadıgından eminim.
Bu 3 secenekten biri hatanızı düzeltmesi gerekiyor.
Bu sefer Dns ayarlarınızı :
4 . 2 . 2 . 2
4 . 2 . 2 . 1
Olarak ayarlayın . Bu seferde olmazsa benim elimden gelen baska birşey yok.
Cunku 3 cevaptan biri hatanızın kaynagı olarak belirtilmiştir.

İyi Forumlar...

CoMeOn3
07-05-2010, 07:07 PM
Teşekkürler.. Yaptım Ama Sorun Bende Deilmiş.. Launcher'deymiş TheDangerous Arkadaşın Yarmıyla Hallettim Kendi Launcher'ini upload etmiş. Yinede Teşekkür Ederim.

İyi Forumalr...

weranda
07-06-2010, 06:33 PM
ağ hatası 004 diyor ben girmeye çalışınca acaba neden olabilir yukardaki sebeplerden değil biliyorum yanlış şifre id olsa buraya giremem hesabı aktive de ettim zaten eski hesap daha önce giriyordum

DONTCOMEBACK
07-06-2010, 07:27 PM
ağ hatası 004 diyor ben girmeye çalışınca acaba neden olabilir yukardaki sebeplerden değil biliyorum yanlış şifre id olsa buraya giremem hesabı aktive de ettim zaten eski hesap daha önce giriyordum

Hesabınıza girerken harflerin büyük ve kücük uyumuna dikkat edin.
İyi Forumlar...

yardm
07-07-2010, 12:27 PM
arkadaşlar oyunu başlat dediğimde iki tane eror geliyo we oyun kapanıyo ilk önce eror::mGXDInit(3) geliyo ardındanda eror::ApplicationInit() geliyo ne yapmalıyım ltfn yrdmcı olun pls

yardm
07-07-2010, 12:30 PM
bnm pc windows vista starter ekran kartı güncelleştirmesini nasıl yapıcam

DONTCOMEBACK
07-08-2010, 01:51 PM
bnm pc windows vista starter ekran kartı güncelleştirmesini nasıl yapıcam

Ekran kartı modelinizi yazarsanız yardımcı olabilirim.

iYi Forumlar...

TheJoker3
07-08-2010, 04:57 PM
ya bende "See the logfile 'C:\MAYN Games\KaraHan\Launcher.exe.log' for details" diyo,bi arkadaş koymuş launcher.exe ve twelvesky2.exe yi,koydum C: deki karahana ama hala aynı şey

DONTCOMEBACK
07-09-2010, 12:01 PM
TheJoker;396355']ya bende "See the logfile 'C:\MAYN Games\KaraHan\Launcher.exe.log' for details" diyo,bi arkadaş koymuş launcher.exe ve twelvesky2.exe yi,koydum C: deki karahana ama hala aynı şey

Oyunun setubunu indirip , oyunu bastan kurmayı deneyin.
Logları dosya eksikliginden okumuyor olabilir ya da log hatası verdigi zaman C:/Karahan dosyası icerisine log.txt silip , indirdiginiz dosyaları tekrar kopyalayın.

İyi Forumlar...

dalgamaniaa3
07-10-2010, 07:47 AM
Oyunu cd İmden kurup tam patch lerİ yÜklİcem fakat connectİng faİled hatasi verİyor bunun sebebİ ne olabİlİr acaba sorun cevap kismindada gÖremedİm...

Yardimci olursaniz sevİnİrİm

HaYaLeT1
07-10-2010, 08:52 PM
karahan indirdim. x-trap yülemiyo oyuna giremiyom yardımcı olun lütfen..

HaYaLeT1
07-12-2010, 08:02 PM
Yardımcı Olcak Mısınız..

TheDangerous
07-12-2010, 09:16 PM
dalgamaniaa;397268']Oyunu cd İmden kurup tam patch lerİ yÜklİcem fakat connectİng faİled hatasi verİyor bunun sebebİ ne olabİlİr acaba sorun cevap kismindada gÖremedİm...

Yardimci olursaniz sevİnİrİm
Bu Sorun Oyunu Kendi Orjinal Sitesinden İndirmediğinizden Dolayı Doğuyor... Lütfen Oyunu Kendi Orjinal Sitesinden İndirip tekrar Kurunuz....

İyiForumlar...

HaYaLeT1
07-12-2010, 09:46 PM
ya ben zaten oyunu kendi orjinal sitesinden indirdim. 08-0400-00000000-516 x-trap bu hatayı veriyo .

yarımcı olun lütfen

iyi forumlar...

Withdraw
07-14-2010, 06:13 AM
Soyle bi sorunum var oyuna giriyorum ama hic bi servere tıklayamıyorum kırmızı oluyor serverler bu dolu olduklarınımı gosterior yoksa bendemi sorun var yoksa sunucularmı kapalı cozemedim bi acıklık getirirseniz sevinirim suan oyle mesela 4 saat tir oyle

AKUMA
07-14-2010, 10:11 AM
Merhaba benim problemim oyunu indirmedim arkadastan dosyaları kopyaladık benim pc ye attık, başlata tıklıyorum giriyor ama sonra bişey cıkıyor ufak pencere hiçbişey yazmıor sadece karahan yazıor birde ok yazıyor ok a tıkladığmda ise herşey kapanıyor acaba sorun nedir _?

dogled3
07-15-2010, 02:45 PM
KRDEŞM dün gece msn deişikliği yaptım dierini onayladğmda yeni adresime aktvasyon gelmedi ve BLOCKuser yedim şuanda çharm banlı gözüküor giremiorm el atın lütfen yhawwwwww

LWL=u33
SERVER=BAYEZİD
KAVİM=GÖKKAVİM
PM=xInFaZx

LÜTFEN YRDMCI OLUN 2 GÜNDÜR KAPALI ÇHARIM!!!!!!

husan
07-18-2010, 05:18 PM
arkadaslar 3 gün önce oyuna girdm seyise gittim seyehat ışınlanırken baglantı hatası verdi anormal bi cıkış oldugu için 10 dakika sonra tekrar deneyiniz diyor 3 gündür deniorum hala girmiyor oyuna hala 10 dakika sonra deneyin diyor lütfen yardımcı olunrsanız sevinirm

husan
07-18-2010, 05:39 PM
arkadaslar 3 gün önce oyuna girdm seyise gittim seyehat ışınlanırken baglantı hatası verdi anormal bi cıkış oldugu için 10 dakika sonra tekrar deneyiniz diyor 3 gündür deniorum hala girmiyor oyuna hala 10 dakika sonra deneyin diyor lütfen yardımcı olunrsanız sevinirm

Krall35
07-19-2010, 09:58 AM
Mrb arkadaşlar bende şöyle bi sorunla karşılaşıyorum Bulundugum haritadan piran şehrine geçerken sürekli bu hatayı alıyorum diger haritalarda böyle bi soruın olmuyor sadece Yasak şehirden Pirana geçerken oluyor yardımcı olursanız sevinirim...
http://img837.imageshack.us/img837/6064/hata.jpg (http://img837.imageshack.us/i/hata.jpg/)

DONTCOMEBACK
07-19-2010, 11:26 AM
Mrb arkadaşlar bende şöyle bi sorunla karşılaşıyorum Bulundugum haritadan piran şehrine geçerken sürekli bu hatayı alıyorum diger haritalarda böyle bi soruın olmuyor sadece Yasak şehirden Pirana geçerken oluyor yardımcı olursanız sevinirim...
http://img837.imageshack.us/img837/6064/hata.jpg (http://img837.imageshack.us/i/hata.jpg/)

Eksik map dosyasından kaynaklanan bir hata .
Repatch atarsanız sorununuz düzelecektir.Repatch : Karahan klasorunde bulunan PRESENTVERSION'u not defteri olarak acmak ve
00143 yazan yeri , 00001 olarak ayarlamak. Patchleri bastan doldurduktan sonra hatanız düzelecektir.

İyi Forumlar...

muratedirne3
07-20-2010, 03:23 PM
küçük bi diyalog kutusunda
Can't run under S-ICE!
Please disable S-ICE.
hatası alıyorum yardımcı olabiliseniz sevinirim

BAHTHEYEAR3
07-23-2010, 08:51 AM
yha block_user sorunu var bende 2 aydır forumda dedıklerınız yaptım msn me kullanıcı adınız bozyel dıe bıse geldı o kadar yardı medın artık sız acın carımı nolurr yeter bıktım artık bende ınsanım foruma gırmek falan ıstemıorum oyuna gırsın carım bana yeter rıca edıorum sızden lutfennnnnnnnnnnnn..........

lanetnefret3
07-30-2010, 04:41 PM
bendeki sorun şuydu yeni gelen patch leri yüklemedi dalga sonra manual denedim yükledim ama simdi normal launcherden giriyorum kontrol ediliorda kalıyor :S sorun bende mi yoksa sizde mi acep coh merak ediorum.. ^^

pek çok kişinin de sorunu budur die umuyorum ^^

killi4026
08-10-2010, 09:36 AM
arkadaşlar şu "anormal bir çıkış olduğu için 10 dakika sonra tekrar deneyiniz" hatasına lütfen bir çözüm üretin

servet
08-10-2010, 08:36 PM
way bea milletin posts ta bak bide bana yazık yha

Samed
08-12-2010, 10:07 AM
slm yha bende oyunu acıyorum kontrol ediliyor tamamladı diyor oyunu baslat diyorum hata raporu gönder gönderme yazıyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin

lCeSuRYuReKl3
08-15-2010, 11:51 AM
Oyuna gİrerken 10 dk bekle hesaniz aktİf dİyor 1 gÜn oldu gİremİyorum

apexelf
08-17-2010, 05:08 AM
oyunu baslata tıkladıgım zamn S-ice sorunuyla karsılasıyorum yardım lutfennnn !!!

zukos3
08-21-2010, 04:07 PM
Yha ben oyuna sorunsuz gırıyordum bugun oyun a gırıyor ama takılıyor donuyor kesık kesık oynuyorum sankı SS xD

baros11
08-22-2010, 08:31 AM
Hesabınız Aktif Edilmemiştir 10 Dk Sonra Tekar Deneyiniz Yazıo !!!!!!!!!!!!!!!

10 Dk Ka Sonra Girdim Olmamış !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lCeSuRYuReKl3
08-22-2010, 10:49 AM
arkadaşlar pyunda bu aralar çok lağ oluyor dc yiyoruz sürekli nedeni ne olabilir

lCeSuRYuReKl3
08-22-2010, 10:50 AM
oyunda

ELTETEAM3
08-23-2010, 05:44 AM
ya şimdi ben oyundaydım baglantı hatası dedi ve cıktım oyundan bir daha girmeye calıştım ama dedıkı --üyeliginiz hale aktif anormal bir cıkıştan dolayı 10 dk bekleyınıs-- dıo ama bekledım sonradan yıne aynısı geldı 1gun bekledım yıne aynısı gel dı yınede öle. yardımcı olursanız sevinirim............

emirr12343
08-23-2010, 09:37 AM
Benim sorunum bunların hiçbirinin içinde değil;üyeliğime girmeye çalışıyorum ve "hesabınız hala aktif.10dk sonra tekrar deneyin." diyor ama 2 saat bekledim onarağmen açılmadı çarımın açılması için ne yapabilirim . Lütfen yardım edin!!

Şimdiden teşekkürler...

satr
08-25-2010, 10:27 AM
ya ben de twelve sky2 bir sorun ile karşılaştı bunun için kapatılması gerekti diyor ne yapıcam

lCeSuRYuReKl3
08-25-2010, 11:54 AM
oyunda lağ oluyor çözümü varmı pls

lCeSuRYuReKl3
08-25-2010, 11:55 AM
varsa çözümü paylaşırsanız sevinirim ty

lCeSuRYuReKl3
08-25-2010, 11:56 AM
baros11 adlı arkadaş çarşamba günükü reste düzeliyor başkada ilgilenen yok zaten!

ferboat
08-26-2010, 02:24 PM
sağol işime yaradı

KuraBiy33
08-28-2010, 06:46 AM
Gm Oyunda iken durduk yere charım ban edi baglantı hatası verdi Lütfen yardım et charımı cok seviorm
Nick: KuraBiy3

lCeSuRYuReKl3
08-28-2010, 11:56 AM
sürekli dc bıktım ya

trbzcop3
08-30-2010, 07:32 AM
kurulum esnasında G03_GDATA/D04_GSOBJECT/05 hatası veriyor ne yapmalıyım

ravenoll
08-30-2010, 08:24 AM
mrb arkadaşlar ben launcher i sorunsuz calıştırıyorum fakat oyuna başla dedikten sonra x-trap acıp kapanıo ve oyuna giriş yapamıyorum yardım please !!

lCeSuRYuReKl3
08-30-2010, 07:20 PM
ty ederim

super5133
08-30-2010, 09:37 PM
ya bn eski bi karahn oyuncusuyum oyunu bıraktim simi tekrar baslamk istiyorum pack indirmior eskiden manuel packler olurdu sitede site çok kötü olmus nerden bulabiirm simdi pack indirmior oyun ??

ravenoll
08-31-2010, 11:04 AM
arkadaşlar biri yardım edecekmi artık ben launcher i sorunsuz acıyorum oyuna başla diyorum ama oyun acılmıyo ve hiç bir hata wermio nedeni ne ola bilir bilen warmı ?

pamuk
09-01-2010, 08:08 AM
error PrivateFont register , ardından application init ... hataları alıyorum yardım lütfen !!!!

lCeSuRYuReKl3
09-01-2010, 06:57 PM
ty sağolun

madarauchiha55
09-02-2010, 04:09 PM
yhaw bnde ekran kartımı güncelledim ama bu sefer oyuna giriyortum sağ tuşla kamerayı döndürünce donuyo oyun:S

lCeSuRYuReKl3
09-02-2010, 04:14 PM
yeniden download et

madarauchiha55
09-04-2010, 01:19 PM
ettim ama olmuyor:S

SMOKE
09-05-2010, 01:40 AM
Selamlar banada yenı oldu 5 gun geçtı duzelme yok hesabınız hala aktıf yazıyor nereye soyleyecegız bu durumu

mco
09-05-2010, 03:40 AM
Yardımların için teşekkürler. Bazı arkadaşlarıma bu sayfayı önerdim ve hatalardan kurtuldular. Yardımların için onların adına teşekkür etmek istedim.

krak3n33
09-13-2010, 06:55 AM
kardeş yardım edın benım de sorunum soru 5 launcher exe fln onu nasıl başka bii arkadaştan alıcaz ya normal sıtesınden tekrar ındırsek yınemı aynı sroun olur of yaa

KriTikAtaRm
09-14-2010, 08:24 PM
Abİ bendekİ sorun oyuna gİrİyorum mob keserken bİ anda baĞlanti hatasi dİyor slotlar kayboluyor sonra bİ dÜnya dİİp yenİden gİrİyorum yİne mob keserken bİ anda gİdİyo lÜtfen yardim et abİ 3 gÜndÜr kasilamiyorum =s

KemKum
09-15-2010, 12:04 PM
Mrb
Ben böyle bir hata aliyourm
Launcheri açıp oyunu başlat dedigimde (62/775) Kb de takılıyor ve hiç ilerlemiyor çok uzunzamandır bu sorunu alıyorum ve bi türlü çözemedim kaç kere format attım ve oyunu tekrar yükledim yine aynı şey
bu yüzden oyunu bırakmak zorunda kaldım başlamak istiyorum bu sorunu çözmeme yardımcı olun lütfen
İşde Link:http://img829.imageshack.us/img829/1453/xtrap.png
Lütfen yardım edin.

xxxxxxsavasxxxxxx3
09-15-2010, 06:57 PM
"See the logfile 'C:\MAYN Games\KaraHan\Launcher.exe.log' for details" bu hatanın aynısını bnde alıodum yeni bi patch geldiinde düzeliodu sonra tekrr oluodu yeni bişi denicem indirilenler klasöründeki karahanı winrar dan ası bn oyunlar klasörüne attım tüm güncellemeleri fln tekrar yapıo belki düzelir ama bi kaç saat sürüo tabi XD XD XD

hamachie777
09-15-2010, 10:39 PM
soru 4 ün 2. maddes oldu bende silip tekrar yüklememe rağmen aynı hatayı tekrar verdi ne yapmam lazım:S

Small3
09-17-2010, 11:28 PM
bende çara girdim karakterlerin göründüğü kısma geldi başlat dediğim anda ağ hatası:019 diye bir hata geldi ve çarım askıdan düşmüyor nasıl özebilirim?

kuizo53
09-18-2010, 06:06 PM
sa abi benim tek sorunum su lag bunu bir an önce haledirseniz sevinirmmmmmmmmmmm

HARRY00
09-19-2010, 02:45 PM
Oyuna gİrmek İstedİĞİmde hesap zaten aktİf 10 dk sonra gİrİn dİo 2 gÜn oldu gİremİyorum acİl cvp lÜtfen

CoDaLToN
09-19-2010, 11:36 PM
Charımı acamıyorum GM lütfen yardımcı olurmusun
Messenger adresim çalındı . Msn min değişmesi lazım bu konuda yardımcı olurmusunuz. charımın ID si ozankral98 . msn adresini copcop_cop@hotmail.com olarak değiştire bilirseniz sevinirim. eger gizli yanıt gerekiyorsa bunu bana bildirmeniz yeterli olur ben size tekrar cevabı msj atabilirim. bu benim başıma 2. kez geliyo daha öncede siz GM lere başvurmuştum ve değiştirmiiştiniz. şimdide yardım ederseniz çok memnun olurum. Tüm emeği gecenlere ve siz GM lere saygılarımı sunarım.

Soru 1: Oyuna girmek istediğimde "Ağ Hatası #004" diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: ID ve Şifre ile oyuna girerken şifrenizi yada ID'nizi yanlış yazdığınızda bu hata çıkar. ID ve şifrenizin doğru olduğundan emin olduktan sonra yeniden deneyin. Büyük ihtimal sorununuz düzelecektir.
Cevap 2: Oyuna kayıt olduktan sonra, kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresine aktivasyon linki gelir. Aktivasyon linkine tıklayarak açmış olduğunuz hesabı onaylayınız ve onayladıktan sonra oyuna girmeyi deneyin.

Soru 2: Oyuna girmek istediğimde "Ağ Hatası #007" diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Dosya eksikliği veya teknik bir aksamadan kaynaklanan sorundur. Karahan klasorundeki -PRESENTVERSION- versiyonu 'not defteri' olarak açıp 00143 yazan yeri 00001 yapıp bastan yükleyin.

Soru 3: Oyun içi dolaşırken, mob keserken yada başka bir şey yaparken bir anda Bağlantı Hatası alıyorum. Sebebi nedir ?

* Cevap 1: Bu "Bağlantı Hatası" sorunu oyundan atılma sebebi TTNet'in yurtdışı çıkışlarının çok yoğun olduğu zamanlar gerçekleşmektedir. Çözüm olarak DNS ayarlarını değiştirmek az da olsa "Bağlantı Hatası" sorununu çözecektir.
Cevap 2: Yeni patchden kaynaklanan bir hata olabilir.Karahan klasorundeki -PRESENTVERSION- versiyonu 'not defteri' olarak açıp , 4 patch geri olarak ayarlayın.

Soru 4: [Error::mGXD.Init(3)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası! : Ekran kartı güncellemesi yapılması gerekiyor.

[Error::mGXD.Init(5)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası! : Dosya eksikliginden kaynaklanıyor. Silip, Setuptan baştan kurun.

[Error::mGXD.Init(11)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası! : Güvenlik duvarlarının acık oldugu veya antivirus engellediginde alınan hata!

Soru 5: Oyuna girmek istediğimde "See the logfile 'C:\MAYN Games\KaraHan\Launcher.exe.log' for details" diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Launcher.exe ve TwelveSky2.exe dosyaları bozuk durumdadır. Başka bir arkadaşınızdan çalışan Launcher.exe ve TwelveSky2.exe dosyalarını alıp yeniden deneyin. Büyük ihtimal sorununuz düzelecektir.NOT: Verilen linklerden Karahan online yönetimi sorumlu degildir.

Soru 6: Oyuna girmek istediğimde "Can't find 'd3dx9_27.dll'. Please, re-install this application" diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Burayı Tıklayın (http://www.dll-files.com/pop.php?dll=d3dx9_27) indirdikten sonra , (C:\WINDOWS\system32) System32 ye kopyalayın.Sorununuz düzelecektir.

Soru 7: Oyunu indirdim, fakat setubu çalıştırmak istediğimde aşağıdaki resimdeki gibi bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Bu hatanın sebebi oyunun eksik inmesidir. Bu sorunu çözmek için oyunu yeniden indirin ve eğer indirme yöneticisi kullandıysanız o programı değil de, başka bir indirme yöneticisi ile indirin. IDM tavsiyemdir.

Soru 8: Oyuna girmek istediğimde Launcher kısmında Download Başarısız diye bir hata alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Bu sorun internet bağlantınız olmadığında karşınıza çıkar. İnternete bağlandığınızdan emin olduktan sonra yeniden deneyin. Sorununuz düzelecektir.
Cevap 2: Oyun tarafından yapılan bir Sunucu Bakımı var ise bu hata alınabilir. 10 dakika ile 1 saat arası bir zaman bekledikten sonra yeniden deneyin. Sorununuz düzelecektir.
Cevap 3: Dns ayarlarınızı kontrol edin.Dns ayarlarınızı otomatik olarak işaretleyin.

Soru 9: Oyuna girmek istediğimde Xtrap hatası alıyorum. Ne yapmalıyım ?

* Cevap 1: Bu sorun bilgisayarınızda olan "Web32.Alman.NAB" adlı virüsten dolayı kaynaklanan bir sorundur. Çözüm olarak NOD32 kurun, C:\ diskinizi sorunsuz bir taratın. "Web32.Alman.NAB" adlı virüsünü bulacaktır. Bu virüsü sorunsuz bir şekilde silebilirseniz bu XTrap hatasından kurtulacaksınız ve oyuna sorunsuz girebileceksiniz.

Sorusu olanlar bu başlık altında sorabilirler.
İYİ FORUMLAR...[/QUOTE]

HiRoSimA
09-23-2010, 09:09 AM
bende ouna yenı baslamayı dusunenlerdenın sanıyordum sadece bende problem war ama bakıyorum bır cok kısı sorunlar ıle karsılasıyor oyun dowlend lınkını bence 5 part yapmalılar cunku eksık dosya alıyor ındırme esnasında

BLACKEAGLE
09-23-2010, 06:08 PM
Bende dünden beri oyuna giremiyorum. Çarım askıda kaldı galiba..Modemin tüm bağlantılarını söktüm 10dk sonra tekrar denedim ama değişen hiç bir şey yok.Bugün belki açılır diye düşündüm ama hala aynı uyarıyı alıyorum.Yardım edecek biri varmı bana bu konuda..

lArAFiLLeel
09-26-2010, 10:52 AM
karahanı kaldırmıstım bı sure sonra yenıden kurdum. kısa yola tıklayınca oyun acılmıyor orjınal gırıse tıklayınca [error::PARAMETER] diye bir hata alıyorum en az 20 kere kurup kaldırdım ama duzelmedı setup ta hasar olsa daha oncedende kurmazdı sorun ne acaba bir yardımcı olabilirmisiniz cok bunaldım artık bu hatadan.

DONTCOMEBACK
09-26-2010, 11:00 AM
karahanı kaldırmıstım bı sure sonra yenıden kurdum. kısa yola tıklayınca oyun acılmıyor orjınal gırıse tıklayınca [error::PARAMETER] diye bir hata alıyorum en az 20 kere kurup kaldırdım ama duzelmedı setup ta hasar olsa daha oncedende kurmazdı sorun ne acaba bir yardımcı olabilirmisiniz cok bunaldım artık bu hatadan.

Merhaba

Karahan klasoru = PRESENTVERSION not defteri olarak açıp , 00157 yazan yeri 00155 yapıp tekrar deneyin.

Sorun devam ederse bu başlık altında yazabilirsiniz.

lArAFiLLeel
09-26-2010, 11:08 AM
DEDİGİNİZİ YAPTIM AMA HİÇ BİR DEGİSİKLİK OLMADI HATA DEVAM EDİYOR :( [error:PARAMETER] :(

lArAFiLLeel
09-26-2010, 11:18 AM
KardeŞİm kusura bakma eksİk bİlgİ verdİm presentversion klasÖrÜnÜ not defterİ İle aÇinca 00001 yaziyor :s

pamuk
09-26-2010, 03:46 PM
yahu arkadaş bi soru sorduk ne biçim bi yönetim ne biçim bi mod sisteminiz var sizin. adam yerine koyup cevap verin biz yaptığınız dandik oyunu oynamaya çalışıyoruz arkadaş nasıl bir iştir bu ki oyunu oynamak isteyene yardımcı olmazsınız !!!!!!

lCeSuRYuReKl3
09-28-2010, 07:25 PM
Beyazitta yilan kavmİnden tacettİn İsİmlİ Çar sÜreklİ kÜfÜr edİyor kİmse İlgİlenmİyor kİmse kÜfÜr duymak İÇİn oynamiyo bu oyunu

Adonin
09-29-2010, 01:45 PM
Cameon banada yardım edermisiniz aynı hatayı bende alıyorum ve yapamadım aşırı derece karahan oynamak istiyorum lütfen yardım edin nolur aga yada sen bana linki ver link falan varsa ben halledeyim nolur

kingaslan3
09-30-2010, 07:39 AM
Bilgisayarımı ilk açtıgımda oyuna girince mavi ekran hatası alıyorum ve pc reset atıyor.Buşekilde 3-4 denemeden sonra oyuna girebiliyorum.

Kekech3
10-01-2010, 05:20 PM
ömer evde açtım ben karahanı her yere rahatlıkla gırıyor internette ama karahan pack indirmiyor nasıl yapıcaz onu ?

askter50
10-03-2010, 07:17 AM
pacth atmıor ne yapmalyıım

ciberk
10-03-2010, 10:35 AM
Can't run under S-ICE! Please disable S-ICE hatası alıyorum

DONTCOMEBACK
10-03-2010, 10:50 AM
ömer evde açtım ben karahanı her yere rahatlıkla gırıyor internette ama karahan pack indirmiyor nasıl yapıcaz onu ?

Cafeden flashbellege aktarım yapabilirsin. 4GB Flashbellek işine yarayabilir.

DONTCOMEBACK
10-03-2010, 10:52 AM
pacth atmıor ne yapmalyıım

Lütfen Karahan dosyası içinde bulunan Twelwesky2.exe ve launcher.exe yi Karahan dosyaları calışan en yakın arkadaslarınızdan alıp , patch atma işlemini devam ettirebilirsiniz.

lCeSuRYuReKl3
10-03-2010, 04:42 PM
ty

lDaNGeRouSl
10-04-2010, 09:28 PM
KardeŞİm kusura bakma eksİk bİlgİ verdİm presentversion klasÖrÜnÜ not defterİ İle aÇinca 00001 yaziyor :s

bu konuda yardım edebılıcek kımse yokmu patchlenmemıs ama patch hatası alıyorum :S

lCeSuRYuReKl3
10-08-2010, 04:38 PM
teşkürler

MichalenCelo3
10-24-2010, 05:22 AM
http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_417969282.png (www.resimupload.com/ds417969282_error.html)

Bu Hatayı Alıyorum PRESENTVERSION Girip 0001 Denedim Launcher'e Girmiyor.TwelveSky2 Den Denedim Üstteki Resimdeki Hatayı Alıyorum.

http://pic1.resimupload.com/r2/thumb_430549406.png (www.resimupload.com/ds430549406_hata2.html)

Buyrun Dedğiniz Gibi Yaptım.

http://pic1.resimupload.com/r4/thumb_239936719.png (www.resimupload.com/ds239936719_hata3.html)

lCeSuRYuReKl3
10-24-2010, 11:25 AM
lağa çözüm pls

iboksk233
10-25-2010, 02:44 PM
bende de oyuna girince
tvelwesky2.exe-uygulama hatası
dior

Saracevic3
10-27-2010, 01:28 PM
merhabalar!ben oyuna girdikten en fazla 5 dk içinde pc donuyor ve yüksek seste bir cızırtı sesi geliyor bilgisayardan sadece karahanda oluyor bir anlam veremedim nasıl çözücem şimdiden teşekkürler!

honda
10-29-2010, 03:17 PM
Error::mGXD.Init(11)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası alıyorum ne yaptımsa çezemedim bilgisi olan var mı bu arada herhangi vüris programı kullan mıyorum

oxTyLee
10-31-2010, 09:47 PM
Öncelikle DirectX in bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun.Virüs programı kullananlar Karahanı tarama listesinin dışında bıraksınlar,windows firewall'un x-trap ve Karahanı engellemediğinden emin olun..Yeni patchleri yükledikten sonra sorun yaşayan arkadaşlar MAYN Games/Karahan klasörü içerisindeki PRESENTVERSION dosyasını Not Defteri ile açıp sorun yaşamadıkları patch numarasını yazıp patchleri tekrar yüklesinler (örneğin son patch 00160 ve siz bu patchten sonra sorun yaşıyorsanız 00159 yazıp patchi tekrar yükleyebilirsiniz).İyi oyunlar,iyi forumlar..

oxTyLee
10-31-2010, 10:01 PM
Error::mGXD.Init(11)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası alıyorum ne yaptımsa çezemedim bilgisi olan var mı bu arada herhangi vüris programı kullan mıyorum

Bu hata kodu ekran kartınızla ilgili bir hata kodudur ve yapmanız gereken ekran kartı driverınızı güncellemektir.Ekran kartınızın driverını güncellemek için öncelikle hangi marka ve model olduğunu bilmeniz gerekmektedir ve bunu öğrenmek için sırası ile yapmanız gerekenler;
1)Başlat menüsünden Çalıştır'a tıklamak
2)Açılan pencereye "dxdiag" yazıp tamam butonuna tıklamak
3)Açılan pencerede Ok tıklayıp DirectX in bilgisayarınızı taramasına izin vermek
4)Tarama bittikten sonra Display sekmesine tıklayıp ekran kartınızın marka ve modelini öğrenmek
Tüm bunlardan sonra ekran kartı driverınızı güncelleyebilirsiniz
Nvidia ekran kartları için : http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Ati Radeon ekran kartlari için : http://ati.amd.com/support/driver.html
sitelerinden gerekli güncelleştirmelere ulaşabilirsiniz.İyi oyunlar,iyi forumlar...

murat27188223
11-05-2010, 04:24 PM
SELAMLAR benim sorunum bağlantı hatası yaşadım esc yapıp normal çıkış yaptım yeniden girdiğimde 10 dakika sonra yeniden deneyin hatası verdi 9 10 saat oldu sms yazdığım ve olaydan 2 saat sonra ticket da attım ama halen aynı sorun devam ediyor

Justhero3
11-08-2010, 03:23 PM
OxTyLee kardeş bnde oyunu başlat deyince [Error::mBADWORD.Init()] Diye hata veriyor
Tamam deyincede[Error::ApplicationInit()] Diye hata veriyor ne yapmam lazımn acaba söyleyebilirmisn?

oxTyLee
11-08-2010, 05:02 PM
Merhaba.İlk olarak ekran kartı driverınızı güncelleyiniz sorun devam ederse patchleri tekrar yüklemeyi deneyin.Oyunlardan iyi bir performans alabilmek için driverlarınızın ve direct-x in güncel olması büyük rol oynamaktadır.İyi oyunlar,iyi forumlar...

Justhero3
11-09-2010, 11:51 AM
Saol denicemdirect x kaç olmalı peki pbnmki 9.0

DONTCOMEBACK
11-10-2010, 09:55 PM
Merhaba

Konumuz güncellenmiştir.

İyi Forumlar...
İyi Oyunlar...

cio
11-11-2010, 10:58 PM
ben oyuna gırıyorum fakat en fazla bes dk sonra net kopuyo yada bağlantı hatası verıyo normalde sorun yok oyuna gırmedığım surece nette sorun olmuyo ama nezman oyuna gırsem en fzla bes dk sonra ınternet bağlantısı kopuyo ve gerı kendılığınde gelıyo

Hacker
11-15-2010, 12:17 PM
Arkadaşlar oyunu başLat diorum. akranLık ekranda önce [Error::mZONENAMEInit()] çakıo tamam diom [Error::ApplicationInit()] çıkıo bu seferde naPmaLıyım.

DONTCOMEBACK
11-15-2010, 12:45 PM
Arkadaşlar oyunu başLat diorum. akranLık ekranda önce [Error::mZONENAMEInit()] çakıo tamam diom [Error::ApplicationInit()] çıkıo bu seferde naPmaLıyım.

Karahan klasorundeki -PRESENTVERSION- versiyonu 'not defteri' olarak açıp 00162 yazan yeri 00159 yapıp bastan yükleyin.
Sorununuz düzelecektir.

Hacker
11-15-2010, 12:54 PM
00159 yaPtım kardeş de baştan yükleyinderken naPcam şimdi Lütfen söLermisin.

DONTCOMEBACK
11-15-2010, 12:55 PM
00159 yaPtım kardeş de baştan yükleyinderken naPcam şimdi Lütfen söLermisin.

Launcher'ı acıp tekrar girmeyi deneyin.

Hacker
11-15-2010, 12:59 PM
saoL oLcak gaLiba doLuoo oLursa çok teşekürr :D

Hacker
11-15-2010, 01:07 PM
Krdeş dedini yPtım bu sfrde o detaiLs hatası geLio arkiden aldıım launcher ve twelwe skyyi yükledim gene 00162 olmş orası gene 00159 yPtım bu sfrde bastan doldu ama gene details launcher.exehatası geLdi 162 de dier hatayı bundada detaiLs i verio naPcam.

DONTCOMEBACK
11-15-2010, 01:10 PM
O zaman Karahan klasorundeki -PRESENTVERSION- versiyonu 'not defteri' olarak açıp 00162 yazan yeri 00001 yapıp bastan yükleyin.

Hacker
11-15-2010, 01:26 PM
çok uzun ykLenio kardeş öLe yPnca anca yrmö saate nese bekLiim bi

Hacker
11-15-2010, 01:30 PM
1 milyon 300 kb üstte versiyon 160 0 da başaldı doluo bide giriş ekranı oyunu başlat biçimi deişti doLuo şimdi

Hacker
11-15-2010, 01:34 PM
Kardeş sen defteri diiL demişsin ben not defterindekini deiştirdim _?

Hacker
11-15-2010, 01:40 PM
Krdeş bu çok geç yüklencek ne var bunda yaf

Hacker
11-15-2010, 01:45 PM
Krdeş Yardım et dorumu 00001 en bastan bütün packLar sankii.Çoqqqqq uzunn

Leker3
11-17-2010, 01:59 PM
Merhaba

Hayalet Vadi'de pelerin değiştirirken bağlantı hatası yedim. Tekrar girdiğimde çarıma Hesabınız Banlanmıştır uyarısı geldi 3 gündür çarıma giremiyorum. Otomatik ban yediğim söylendi ama çarım hala açılmadı VETELA konu hakkında yazı gönderdim fakat cevap alamadım ilgilenirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar

ID : philotheos
Server: Beyazıd

embasa
11-22-2010, 04:24 PM
ya launcherde indirme bitiyor ama oyun açılmıyor

memoyap
11-29-2010, 04:41 PM
charım askı da çzm ne olur mehmetty

memoyap
11-29-2010, 04:43 PM
charım askı da çzm ne olur mehmetty

DELTASPORR
12-03-2010, 04:05 PM
[Error::mGXD.Init(5)] hatası var oyunu silip tekrar yükledim yine aynı hata neden böle oluyor

alemci038
12-05-2010, 08:40 PM
benim sorunum soru 1 daha 3-4 saat önce girdim hatta o hesabımı karahan ilk çıktıgında aldım ama 1 senedir adam gibi girmiyordum oyuna. dedigim gibi daha 3-4 saat önce girdim ve exp kastım. şimdi tekrar girmek istedim ve ağ hatası [#004] diye bir hata aldım siteye girmeye çalışıyorum ama geçersiz kulanıcı adı ve şifresi diyor ben oyuna giridm exp kastım 3-4 saatte şifremi veya ıd mi unutacak degilim küçük veya büyük harf farklılıgından diyorsunuz onuda doğru yazıyorum ama nedense hem oyuna hemde siteye bir türlü giriş yapamıyorum ayrıca tüm varlıgım o hesaptaydı. bu derdime bir çağre plsss

WHTESTAR
12-20-2010, 11:11 PM
Şİfremİ ve id mİ doĞru gİrİyorum ama yaklaŞik 1 saattİraktİf dİyor oyundan baktirdim gİren yok bernİm Şİfre İle oflİne gÖrÜnÜyor soun nedİr acaba? TesekkÜrler

xconte3
12-25-2010, 03:28 AM
sunucu meşgul #001 hatası verıyoracil yardım oyuna greiyorum yenıen yükldi gene aynı hata

Esrarengizz
12-30-2010, 05:44 PM
arkadaşlar şuanki patch dolmuyor lütfen yardım ediniz mesaj atarsanız hemen bakabilirim...

esesli26
01-06-2011, 06:01 PM
Anladıkta!Bende 0004 alıyorum charımın şifresi felan doğru giriyorum ama yinede alıyorum chara 6 7 aydır girmemistim ondan kaynaklanabilir mi?

ErseguN
01-10-2011, 09:04 PM
iyi akşamlar benim sorum: oyuna girmek istediğimde şifremi ve ıD mi girdikten sonra '''''hesap hala aktif yanlış çıkış yabıldığından olabilir 10 dk sonra tekrar deneyin '''''' diyor ama 2 saattir deniyorum açılmadı hala... ne yapmalıyım ?
teşekkürler...

alp063
01-11-2011, 01:57 PM
oyuna giriyorum ancak hesabıma girerken hesabım online olmamasına rağmen hesabınz aktif diyor 2 gündür aktif hesabım giremiyorum ne yapmalıyım...

elektrona3
01-13-2011, 01:57 PM
benim alpaslanda IgDıRLı76 diye charım vardı . bi hata yaptım şifresini verdim baktım degiştirmisler yanlıslıkla msn gelen linke tıkladım şifreyi aldılar.msn' si bende dogum tarihini de biliyorum fakat siteden geri gönder dediğim de hata veriyor.ne yapabilirim full bk lıydı charım u5 %100 casus %100 arı ve 1.7 milyar vardı ödeme geçmişime de bakabilirsiniz tam 225 tl harcadım han para fln yüklettim bi yardımcı olurmusunuz?

mostramozic
01-14-2011, 04:30 PM
oyunu yükledikten sonra
If you click confirm,all temporary files will be deleted.Please wait for the installation to finish yazısı geliyor ok diyorum ama
oyuna girmiyor oyunu kaldırdım bikaç kez yükledim fayda etmedi

emre147
02-02-2011, 03:28 PM
ekran kartı güncelleştirmemi yaptım ancak hala Error::mGXD.Init(3) ve applicetion hatsı alıyorum ....

oxTyLee
02-02-2011, 03:53 PM
Ekran çözünürlüğünüzü 1024x768 yapıp oyuna girmeyi denermisiniz?Hata almaya devam ederseniz:Başlat-Çalıştır'a dxdiag yazın ve enter'a basın tarama işlemi bittikten sonra Tüm Bilgileri Kaydet butonuna basıp bilgisayarınızda herhangi bir yere kaydedin ve daha sonra bu kaydettiğiniz dosyayı açıp içindekileri buraya kopyalayın.İyi oyunlar,iyi forumlar..

Frixly
07-02-2011, 06:31 PM
merhaba

ben siteden oyunu indiriorum daha sonra oyun bilgisayara inerken crc hatası verior internette araştırdım ama bi çözüm bulamadım
bunun bi çözümü varmı??????

Frixly
07-02-2011, 06:56 PM
ben siteden oyunu indiriorum daha sonra oyun bilgisayara inerken crc hatası verior internette araştırdım ama bi çözüm bulamadım
bunun bi çözümü varmı??????

koskoca oyun yapmışsınız ilgilenen yokmu ??????

BitteR
07-02-2011, 10:01 PM
İndirme esnasında antivirüs ve güvenlik duvarınızı devre dışı bırakınız.

dengesiZZZz
07-03-2011, 06:49 PM
S.a arkdaşlar herkese kolay qelsin öncelikle.Arkdaşlar ben oyuna girerken patch hepsi yukleniyor oyunu baslat dediğim de karsıma Cannot fınd'd3dx9_27.dll' .Please,re inistall this application diye bir hata cıkıyor ve bni delirtiyor lütfen bir çözüm buna benzer bir hata çözümü gordum ama olmadı +++ oyunu flash bellekten baska bilgisayardan attım siteden yüklemedim lütfennn yardım şimdiden saolun.

BitteR
07-03-2011, 10:31 PM
Lütfen http://www.microsoft.com/download/en/confirmation.aspx?id=35 (http://www.microsoft.com/download/en/confirmation.aspx?id=35) adresinden DirectX 9 web kurulumunu indirin ve indirdiğiniz kurulumu çalıştırın.DirectX sürümünü otomatik olarak bilgisayarınıza yükleyecektir.Yükleme bittikten sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

dengesiZZZz
07-04-2011, 05:18 PM
Saol asın abim su an deniyorum da assağıda ki programlardan dediğine yakınları indiriyorum 1 ni denedim olmadı dewam ediyorum :S

LeetPunk
07-11-2011, 05:03 PM
Tessekkür Ederim Cok İşime Yaradı .

ByKelebek
07-16-2011, 04:35 PM
TwelveSky2.exe Hata

evet arkadaşlar oyuna daha yeni başladim oyunu indirdim yükledim ve girdim 1-2 saat oynadım daha sonra cıktım birdaha girmeye denediğimde bu hata ile karşilaştim yardımlarınızı bekliyorum

http://imageshack.us/photo/my-images/39/wewewec.png/ (http://imageshack.us/photo/my-images/39/wewewec.png/)

alipele09
07-17-2011, 08:14 AM
[Error::mGXD.Init(5)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası! : hangi dosya eksik nasıl bulucam 50 defa silip yükledim yardım lütfen

Baltazard3
07-18-2011, 11:37 AM
bana da 02-0300-00000000-211 isimli hataı veriyor. Device database is not normal or the device name doesn't exist. Please restart the system. Hatası veriyor. İlgilenirseniz sevinirim.

Baltazard3
07-18-2011, 08:50 PM
kimse yardım etmeyecek galiba boşuna mı 2 saat yüklenmesini bekledim oyun açılmıyor

gEnya
07-18-2011, 09:05 PM
kimse yardım etmeyecek galiba boşuna mı 2 saat yüklenmesini bekledim oyun açılmıyor

X-Trap [02-0300-00000000-211] Hatası neden olur.?

Bu hatayı alıyorsanız bilgisayarınızda bulunan "Web32.Alman.NAB" adlı yada benzeri bi tür virüsten dolayı kaynaklanan bir sorundur.Çözüm Olarak Kaliteli bir virüs tarayıcısı ile sisteminizi taratın virüs silinince problem ortadan kalkacaktır.

Baltazard3
07-18-2011, 10:38 PM
Çok teşekkür ederim yardım için zaten pc ye yeni format atmıştım vr programı falan yoktu xD

xBySalyanmanx
07-23-2011, 10:11 AM
ya forumda hiçbiryerde bulamadım bu oyunu windows 7 de nasıl çalıştırıcaz ??

OnLiNee
08-01-2011, 12:19 PM
Dns ayarları nerden değişiyor acaba

OnLiNee
08-01-2011, 12:41 PM
Dediğiniz ayarları yaptım hala giremiyorum

malll3
08-03-2011, 02:21 AM
[Error::mGXD.Init(7)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası veriyor ! kimsede bu sorun çıkmamış galiba foruma kimse yazmamış bi yardımcı olur musunuz ?

malll3
08-08-2011, 10:27 PM
yater artık biri yardım etsin !!! oyun hata veriyor !!! ticket atıyorum çözüm merkezine sorun diyosunuz çözüm merkezine soruyorum sallayan yok ya ! kaç gündür birinin yardım etmesini bekliyorum yardım edin artık !!!!!!!

deviance
08-09-2011, 06:57 AM
[Error::mGXD.Init(7)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası veriyor ! kimsede bu sorun çıkmamış galiba foruma kimse yazmamış bi yardımcı olur musunuz ?

[Eror::mGXD.Init(7)] ve [Eror::ApplicationInit()] hatası ekran kartından kaynaklanıyor. Ekran kartınızın driver'ını güncellemeniz gerekmektedir.

malll3
08-09-2011, 08:03 PM
Ekran kartımın driver'ını nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum . Nasıl güncelleyeceğimi söyler misiniz ? Yada link verir misiniz ?

ScR34cT3
08-10-2011, 06:01 AM
Marka model yaz güncel driver linkini bulup buradan ileteyim.

HasanBasar
08-10-2011, 06:51 AM
Eskiden kullandığım çarımı şimdi kullanamıyorum. Kullanıcı onaylanmamıştır diyor. Aktivasyon e-mail'ini tekrar gönderiyorum. Gönderdiğim mail ve ID doğru ama yine de başarısız diyerek kabul etmiyor. Bütün şeyleri denedim ama kullanıcı onaylanmamıştır diyor. Aktivasyon e-mail'inde galiba hata var. Bu eski çarımı nasıl geri alabilirim ?

ScR34cT3
08-10-2011, 06:55 AM
Ticket at.

malll3
08-11-2011, 05:47 AM
yanız ben laptop kullanıyorum bi sorun olur mu bilmiyorum

directx tanı aracında ekran bölümünde şöyle diyor ;

Ad: SiS Mirage 3 Graphics
Üretici: Silicon Integrated Systems Corp.
Yonga türü: SiS672 series
DAC türü: Internel

ScR34cT3
08-11-2011, 07:45 AM
Bilgisayarın arkasında yazar. Verdiğin bilgiler değil.

HasanBasar
08-11-2011, 12:53 PM
Eski kullandığım ve sevdiğim bir çarımı şimdi kullanıcı onaylanmamışmıtır hatası var diye oynayamıyorum. Onaylanmamıştır dediği için aktivasyon mail'ini tekrar gönderdim ama bunda da hata var kabul etmiyo mail'i. Lütfen buna bir çözüm bulun veya bu hatayı düzeltin.

ScR34cT3
08-11-2011, 02:21 PM
Ticket (http://support.mayngames.com/ticket/main/write) at... Burada çözüme ulaşamazsın.

Fizzy
08-12-2011, 02:06 PM
sdsdas

cork94
08-15-2011, 10:57 AM
ya bende 16 bit fln hata veriyo full client exe açılmıyor acil yardım plss

aposs3
09-07-2011, 01:54 PM
Merhaba , benim bilgisayarım W7 Beginner ve Karahani yükledim kurdum açmaya çalıstıgımda su hatayı alıyorum . Download Basarisiz. Dns ayarlarını degistirmk Vb. Launcheri deistirmek hepsini denedim arkadasın bilgisayarı XP onda çalısıyor bende çalısmıyor yardım lütfen ...

ELiJaH
09-07-2011, 05:39 PM
iyi günler efendim benim pars kavimindeki charım şu yeni gelen şifre yüzünden ban yedi şifreyi koydum oyundan cıktım 1 saat sonra geri girdigimde unutmustum 3 kereden sonra benı oyundan attı yeniden girdim ve hesabınız banlanmıstır dedi charın oyundaki ID: LevoLet lütfen geregini yapın şimdiden teşekkur ederiM...

aRss
09-07-2011, 07:10 PM
iyi günler efendim benim pars kavimindeki charım şu yeni gelen şifre yüzünden ban yedi şifreyi koydum oyundan cıktım 1 saat sonra geri girdigimde unutmustum 3 kereden sonra benı oyundan attı yeniden girdim ve hesabınız banlanmıstır dedi charın oyundaki ID: LevoLet lütfen geregini yapın şimdiden teşekkur ederiM...

Merhaba;
Lütfen 2. Parola Sistemi Rehberi (http://forums.mayngames.com/showthread.php?61962-2.-Parola-Sistemi-Rehberi)'ne göz atınız...

İyi forumlar...

ELiJaH
09-09-2011, 04:51 PM
iyi günler.. şü yeni gelen şifre ile ilgili sorunum var! oyuna girdigim zaman şaşırdım o onume gelen şifreyi yazdım tekrar yazdım
girdim oyuna 5 dakika sonra cıktım tekrar girdim şifreyi yanlş yazdım 3 kereden sonra oyundan tamamen attı sonra tekrar girdim ilk şifreyi yazdım charım ban yemiş lütfen geregini yapın...

oyuna girerken ID:sequre06
oyun içi ID: LevoLeT
serverrrr..: BEYAZID
LWL: U1 AMA FUL BK BİNEGİ FALANVARDI CHARI KASACAKTIM
KAVİM: PARS

LÜTFEN GEREGİNİ YAPIN... İYİ FORMLARRRRRR........

Fener3
09-09-2011, 05:10 PM
sa arkadaslar bana TwelveSky2.exe lazzım karahanı açıyorum oyunu baslat yapınca TwelveSky2.exe siye siyah bir kutu açılıyo ve hemen kapanıuyo oyun açılmıyor bastan sildim kurdum gene olmadı yardımlarınızı bekliyorum

SirDarkFace3
09-13-2011, 07:18 PM
bende oyuna girebilmiş değilim bu son güncelleme itibariyle mgxd.init 5 ve application hatası alıyorum. oyunu ve ekran kartını defalarca silip kurmama rağmen düzelmiş değil sorunun nedeni ne olabilir.

blue503
09-16-2011, 05:31 PM
ben BU KARAKTER GİRİŞ YAPAMAZ HATASI alıyorum yardım ve 10 dk boyunca giremiyorum genelde sehir bastıgımda ısınlanma esnasında oluyor yardım.

iyi forumlar

alperen1234
09-24-2011, 06:29 AM
bu karaktere giriş yapılamaz diyor ne yapmalıyım her yolu denedim

aRss
09-24-2011, 07:26 AM
iyi günler.. şü yeni gelen şifre ile ilgili sorunum var! oyuna girdigim zaman şaşırdım o onume gelen şifreyi yazdım tekrar yazdım
girdim oyuna 5 dakika sonra cıktım tekrar girdim şifreyi yanlş yazdım 3 kereden sonra oyundan tamamen attı sonra tekrar girdim ilk şifreyi yazdım charım ban yemiş lütfen geregini yapın...

oyuna girerken ID:sequre06
oyun içi ID: LevoLeT
serverrrr..: BEYAZID
LWL: U1 AMA FUL BK BİNEGİ FALANVARDI CHARI KASACAKTIM
KAVİM: PARS

LÜTFEN GEREGİNİ YAPIN... İYİ FORMLARRRRRR........

Merhaba;
Lütfen 2. Parola Sistemi Rehberi (http://forums.mayngames.com/showthread.php?61962-2.-Parola-Sistemi-Rehberi)'ne göz atınız...

İyi forumlar...

selah3
09-30-2011, 07:27 PM
Öncelıkle merhaba ben oyunu indiriyorum ilk setupu başarılı bir şeklde yapıyor 2. setupu gelince özellik aktarma hatası veriyor nedenı nedir ltfn yardımcı olun kaç defa indirdim tekrar tekrar denedım pc yi resetledım ama sonuc yinede aynı birdi karahanın sitesındekı download bölümündekı mayn games downloader dein öncden indirmiştim fakat simdi link kırık diğer alternaif sitelrden indirdim onlarda eski sürüm ne yapacağım yardım ltfn

bengokhan
10-01-2011, 05:35 AM
soru 3 cevap 2yi biraz daha açarmısın, not defteri olarak ayarlıyoruz sonra 4 path geri yazısını mı yazıyoruz not defterine..?

qweqwe0471
10-01-2011, 02:42 PM
ben bu hataları alıyorum yardım ederseniz sevinirim

http://b1110.hizliresim.com/11/10/1/12014.jpg

bu hataya tamam diyince bu seferde bu hata veriyor

http://c1110.hizliresim.com/11/10/1/12033.jpg

kingsrf3
10-03-2011, 02:15 PM
selam oyunu ındırmemde sorun yasıyorum karsıma http/1.0 404 not found yazı cıkıyo ne yapmam lazım

kingsrf3
10-03-2011, 02:17 PM
selam oyunu ındırmemde sorun yasıyorum karsıma http/1.0 404 not found yazı cıkıyo ne yapmam lazım

kingsrf3
10-03-2011, 10:07 PM
x trap yuklenmıyo

Overrated3
10-04-2011, 05:20 AM
Sizin sorununuz ekran kartınızla alakalı bır sorun. Ya ekran kartınız güncel değil yada Onboard ekran kartı kullanmanızdan kaynaklanan bır sorun. Önce guncellemeyı deneyın. Guncellemeyı bılmıyorsanız ekran kartınızı marka ve modelını yazın yardımcı olalım..

MaReSCa
10-15-2011, 09:24 AM
biri bana yardiM EtSiN sistem hasatsi werdi baglanti gitti oyunda yeniden girmek istiyom bana hala aftif buluyonusunuz 10 dakka sonra deneyin diyor 1 saat olacak yaw hala giremiyom :@ hep beni buluyo böle aksilikler biri yardim ETSİN !!!

aslanseven47
10-23-2011, 04:12 PM
parameter error alıyorum oyuna girmek istediğimde lütfen yardım edin

TheCrimeLord
10-26-2011, 07:13 AM
Arkadaşlar serverlara girilmiyor resimdeki gibi kırmızı olmuş hepsi lütfen yardımcı olur musunuz :/ http://c1110.hizliresim.com/q/u/513v.jpg

21Dragon213
11-08-2011, 11:44 AM
Hocam BeniM sorunum Karahanı açıorm oyunu baslat diyorum oyun tam acılacak karahan yazısı çıkıyor tamama tıklıorm oyun kapanıyor ne Yapmalıyım antivirüsü dewre dısı bırakıorm olmuo karantinadada yok dosyada silinmemiş Kafayı yiyecem bi türlü oyuna giremiorm

21Dragon213
11-08-2011, 11:45 AM
Karahanı açıyorum oyunu baslat diyorum oyun açılırken karahan yazısı çıkıyor ve oyun kapatılıyor antivirüsü devre dışı bıraktım olmadı ne yapmalıyım bi yardımmm

jefmey3
11-16-2011, 02:45 PM
oyunda güvenlik kodunu yanlış girdim ve banlandım nasıl kurtarabilirim??

mami007
11-20-2011, 01:17 PM
merhaba ben oyunu yeni yükledim oyun açılıyor fakat ıd ve parola yı yazınca şifre yanlış dio ben bunu kaç defa denetledim şifreyi hatalı yazmıyom yada hata yok ama açmıyo oynu şimdiden teşşekürler

alio26
11-25-2011, 10:15 AM
bendeki sorun bu lütfen yardım edin oyunun setubunu açamıyorum açınca böyle bi yazı çıkıo
setupnew/setup.cpp (140)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$
@WİNDOWS VİSTA SERVİCE PACK 0 (7600)
IE VERSİON :8.0.7600.16385
LÜTFEN YARDIM EDİNNNNNNNNNNN

alio26
11-25-2011, 10:16 AM
oyunun setubunu açamıyorum açınca böyle bi yazı çıkıo
setupnew/setup.cpp (140)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$
@WİNDOWS VİSTA SERVİCE PACK 0 (7600)
IE VERSİON :8.0.7600.16385
LÜTFEN YARDIM EDİNNNNNNNNNNN

1222ss
11-25-2011, 02:52 PM
Teşekkür ederim benim sorunum ise 3.sorun "bağlantı hatası" bu her boss kestiğimde oluyor GM ye 3 tane Ticket attım ilk basta sizde dedi 2.de aynısını dedi üçüncüde ise Forumda ara dedi :D

abimBEE
11-27-2011, 02:12 PM
ya arkadasım x trap werio taradım cıkmıo bak bşiler di site or time sio en altada okay wwar bu cıkıo kendinden kapanıo YARDIIIMMMM

Auctore
11-30-2011, 04:23 PM
merhaba benim sorunum oyuna başlat a tıkladıgımda x-trap cıkıyor sonrada

A monitor program has been found running in your system.
Please, unload it from memory and restart your program.

diye uyarı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Auctore
12-04-2011, 08:28 AM
yok mu bunun bi çözümü yaa.. :(

BitteR
12-04-2011, 08:30 AM
Hata arka planda çalışan bir izleme programından kaynaklanmaktadır. Arka planda çalışan programlara göz atarak x-trap tarafından egellenebilecek olanları devre dışı bırakarak giriş yapmayı deneyiniz.

kasseria38
12-04-2011, 01:44 PM
merhabalar.
ben xp kurulu bilgisayarıma karahan kurdum. fakat oyunu baslat diyince twelwesky2.exe bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. diyor oyuna giremiyorum. sorunum ne dir acaba ? yardım edebilirmisiniz.

kasseria38
12-04-2011, 01:48 PM
Oyuna Girmek İstediğinizde Yaşanan Sorunlar Ve Çözümleri !!(11.11.2010)
Merhaba,
xp yüklü bilgisayarıma karahan kurdum. fakat oyunu başlat diyince. twelwesky2.exe bir sorunla karşılaşti var kapatılması gerekiyor diyen bir yazi geliyor. oyuna giremiyorum. ne yapmalıyım.
şimdiden teşekkür ederim yardımlarını için.

metin2yim3
12-04-2011, 04:34 PM
Oyunda iŞinlanma kahidina 2kere tikladim 10dk hatasi geldİ 45dakkayi geÇtİ hala Çarima gİremİyorum

zelzelemamia3
12-21-2011, 12:33 PM
banlandım ne yapmam gerekir

brden
12-22-2011, 04:05 PM
YETKILI KISI YE SESLENIYORUM !! ben oyuna gırıyorum ve donuyor bılgısayarım kasmıyor oyun donuyor vede karahterım basdıgı toprak yanı yer degısık gozukuyor çızgılı bır sekılde oyunda 1 dk bıle dolaşamadan donuyor bu NEDEN BOYLE oluyor
DAHA ONCEKI YILLARDADA OYNADIM AMA BOYLE OLMUYORDU DOWLAND BOZULDU NE ANLAMADIM BI COZUM BULUN1!!!

TARIH:22.12.2011

brden
12-22-2011, 04:06 PM
Fzfxfzxvzxvzxv

doguhan035
12-23-2011, 03:11 PM
google chromeyi yukledıgımde karahan çalısmıyor karahanı yükledıgımde baska bır net firefox,exloper gibi onlar çalışmıyor ne yapıcam anlamadım ya

aytuhan
12-24-2011, 08:42 AM
Sunucu Meşgul[001] hatası alıyorum ne yapmam gerek

aytuhan
12-24-2011, 08:47 AM
Sunucu meŞgul hatasi aliyorum ne yapmam gerek

aytuhan
12-26-2011, 03:19 PM
sunucu meşgul hatası alıyorum ne yapmam gerek

ramo53
01-02-2012, 11:24 AM
mGXD.init(21) ve application.init hatalarını açıklayıp çözümünü söyler misiniz bayım ? :)

1NF4ZII3
01-12-2012, 05:00 PM
Benim sorum şu bu 4 haneli Kimlik no ne nerede yazıyor charıma giremiyorum ya yardımcı olun lütfen

turbeli3
01-22-2012, 08:31 AM
DÜN OYUN DONDUGU ICIN HESABIMDAN GOREV YONETICISIYLE CIKIS YPTIM. DAHA SONRA TEKRAR GIRMEYI DENEDIM HESABINIZ HALA AKTİF 10 DK SNRA TEKRAR DENEYIN UYARISINI ALDIM. YAKLASIK 1 GUN OLDU VE HALA AYNI UYARIYI ALIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM.. ÇARIMIN NİCKİ gitarci SUNUCUM alpaslan

war1ors
02-04-2012, 12:23 PM
ya kuzen bende habersız kımlık sıresını degıstırmıs banada soylemedı 3 kere yanlış gırdıgımden ÇArım banlandı ne yapmam gerek ,

CiLginEjDeR
02-09-2012, 07:26 PM
Güzel konu fakat çok eksik olmuş,
X-Trapla ilgili hatalar hiç yok :)

xXZoNeXx3
02-13-2012, 06:33 PM
S.a kardes ben 4. sorudaki hatayı alıyorum yaklasık 5-6 kere sildim yükledim ve hayla aynı hatayı veriyor neden kaynaklanıyo ola bilir acil yardım edermisiniz?

monsalve3
02-17-2012, 01:51 PM
Ağ Hatası [#002] hatası alıyorum bir yere ışınlanırken yada oyuna girerken çözüm nedir?

beykozlum3
02-19-2012, 08:06 PM
Oyunu yeni yükledim, makinam netbook. Skil barım yok, skıllere basıyorum ama pot bıttı koyucam yok, pencere görünümüne alıyorum skıl bar geri geliyor fakat bu seferde mausumun 4 5 santım yukarısınde tıklayabılıyorum, tam ekrandayken skıll barı nasıl açıcam, bir çöüzümü olan varmı?
Şimdiden herkese teşekkürler
iyi oyunlar..

BitteR
02-20-2012, 06:57 AM
Oyunu yeni yükledim, makinam netbook. Skil barım yok, skıllere basıyorum ama pot bıttı koyucam yok, pencere görünümüne alıyorum skıl bar geri geliyor fakat bu seferde mausumun 4 5 santım yukarısınde tıklayabılıyorum, tam ekrandayken skıll barı nasıl açıcam, bir çöüzümü olan varmı?
Şimdiden herkese teşekkürler
iyi oyunlar..

Netbook ekran boyutu yetersiz kaldığı için bu şekilde bir durumla karşılaşıyorsunuz. Launcher üzerinden ekran ayarlarına göz atınız,destekleyen bir mod yok ise herhangi bir çözüm mümkün değildir.

tashimasu3
02-27-2012, 09:10 PM
ben oyuna girişte kimlik kodunu unuttum nereden öğrenirim

tashimasu3
02-27-2012, 09:12 PM
oyuna giriste kimlik numarasını unuttum nasıl ögrenebilirim

emirr12343
03-03-2012, 11:04 AM
Oyunu başlat dedikten sonra x trapta şu hatayı alıyorum;CODE FIELD(02-0300-00000000-211)
Device database of the operating system is not normal or the device name doesn't exist.Please ,restart the system.
LÜTFEN YARDIM EDİN.

emirr12343
03-05-2012, 06:03 PM
Bilgisayarımdaki sorunun son maddeden kaynaklandığını öğrendim ve çözümü uygulamaya çalıştım. Ancak 5-6 kes taratıp virüsleri silmeme rağmen sorun düzelmedi. Ne yapmalıyım? Oyuna girmek istiyorum.Lütfen yardım edin.Şimdiden teşekkürler...

Rinkk
03-09-2012, 11:53 AM
Ben karakter şifre mi unuttum 2-3 kere yanlış girdim ve çarım banlandı yardım olur musunuz?

Rinkk
03-09-2012, 11:54 AM
Ben 4 haneli karakter şifre mi unuttum 2-3 kere yanlış girdim çarım banlandı yardımcı olur musunuz?

alpayiger3
03-14-2012, 06:05 PM
[Error::mLEVEL.Init()] [Error::ApplicationInit() hatası alıyorum yardımm :(:(

mxxmwm
03-28-2012, 11:08 AM
oyuna gırmek ıstedıgım zaman twelve sky.exe hatası veriyor bırkere oyunu sıldım tekrar yukledim gırdı fakat oyundan cıkıp tekrar gırdıgımde aynı hatayı veriyor cözemedim

volkanaykut
04-16-2012, 04:45 PM
S.a arkadaşlar ben bu oyunu oynuyodum fakat bilgisayar bozulunca yeni aldım 4gb ram 1026 ekran kartı var windows 7 ama oyunu 6 7 kere indirdim setupa tıklıyorum 1.00.185 sürümü 1.00.124 sürümü ile güncelleşecek diyo next diyorum direk son geliyo tıklıyorum sorna bi yazı geliyo tamam diyorum sonra siyah ekran kalıyo öle

IIIRELAXIII
04-21-2012, 05:33 PM
MUHAFIZDAN U1-U10 ARASI OLAN BÖLEGEY GİTMEYE CALISTIGIM ZAMAN OYUN HATA VERIO VE ATIO NE YAPMALIYIM

CakLit
04-22-2012, 11:45 AM
x trap hatası bu oyunu internet kafeden flash belleğime attım sonra bilgisayarıma attım ve sonuç bu
http://b1204.hizliresim.com/w/q/4rrd9.png (http://bit.ly/c25MCx)

CakLit
04-22-2012, 11:46 AM
http://b1204.hizliresim.com/w/q/4rrd9.png (http://bit.ly/c25MCx)

internet cafeden flashıma attım ve evde bu sorunla karşılastım

benefsaneyim
05-13-2012, 11:11 AM
http://http://c1205.hizliresim.com/x/f/5t4nb.png (http://bit.ly/c25MCx)

benefsaneyim
05-13-2012, 11:12 AM
http://c1205.hizliresim.com/x/f/5t4nb.png bu hatayı alıyorum yardım lütfen

benefsaneyim
05-13-2012, 11:13 AM
http://c1205.hizliresim.com/x/f/5t4nb.png hata yardım lütfen

K0lpa
05-19-2012, 04:48 PM
oyuna giremiyorum download pacht hatası veriyo

Goldenrain
06-04-2012, 07:56 PM
oyuna giremiyorum yardım lütfen !!!

id ve parolam doğru fakat bana parola yalnış diyor... ne yaptıysam olmadı . eminim ikisininde doğru olduğuna...

Goldenrain
06-04-2012, 07:57 PM
oyuna giremiyorum id ve parolam doğru fakat bana yalnış parola girdiniz diyor...

Goldenrain
06-04-2012, 08:07 PM
oyuna giremiyorum şifrem doğru fakat yalnış şifre girdiniz diyor :@

KinqBy
06-06-2012, 08:24 AM
Yha ßnm Oyun ßile İnmio %47 Takılı KALIO ßendemi Sorun Oyundamı
İYİ FORUMLAR...

SAYGILARIMLA

KinqBy

CaCa262
06-07-2012, 02:20 PM
Arkadaşlar Ben Oyunu İndirdim TR_120302_TR_FULL_CLIENT.exe Tıkladım Çalıştır Dedim Karahan InstallShield Wizard Çıktı İleri Dedim Hemen Doldu Güncelleme Tamamlandı Yazdı Son Dedim Bu Yazı Çıktı: If You click confirm, all temporary files will be deleted.Please wait for the installation to finish bende tamam dedim Ekran Karardı Sonra Normale Döndü Ama Masaüstünde Karahan Simgesi Yoqtu Acill Yardım Eder Misiniz AciL!!!!

behemont
06-19-2012, 03:34 PM
bede setubu indirdim setubu aötım setup yüklenirken 5 dk sonra dögüsel artıklık denetimi diyo ne yapmalıyım yardım edin lütfen!!!!!!!!!!!

behemont
06-19-2012, 03:36 PM
bende setubu indirdim setubu açtım setup yüklenirken 5dk sonra döngüsel artıklık denetimi diyor ne yapmalıyım acil yardım edin lütfen!!!!!!!!

SkyWalkerAYT
07-01-2012, 04:35 PM
ya benim hatam neolabilir ?? hata vermiyor oyunu yükledim oynadım ertesi gün acıyorum pcyi oyuna tıklıyorum acılmıyor bekleme imleci egeliyor 3 sn duruyo gidiyo sonra yok bişi ortada açılmıyor oyun ?? sorun nedir anlamadım hatada vermiyor.. xp bilgisayarım win 7 deydim olmadı vista yaptım olmadı xp ye gectim gene aynı hata :(

cRaxy
07-05-2012, 07:49 AM
slm krdşlerm bn ful clienti indrdm krdum oyuna giriyom swlerin altında kırmızı şeyler yanıyor swye girmiyor bi yardım edebilrmsiniz?

enesas3
07-05-2012, 09:44 PM
saol

enesas3
07-05-2012, 09:44 PM
işime yaradı

enesas3
07-05-2012, 09:49 PM
slm krdşlerm bn ful clienti indrdm krdum oyuna giriyom swlerin altında kırmızı şeyler yanıyor swye girmiyor bi yardım edebilrmsiniz?
internetindendir

YanChar
07-20-2012, 08:56 AM
[Error::mPrivateFont.Register()] Hatası veriyor ekran kartı güncelledim düzelmedi

caprica
07-30-2012, 07:34 PM
beyler ben oyunu indirdim başladım 29 lvl oldum ama benim sorunum çoğu zaman oyuna girerken KARAHAN yazısı geldiğinde pc kilitleniyor. ekran o şekilde kalıyor. ctrl+alt+del yapıyorum onuda görmüyor. mecburen kapatıp yeniden açıyorum. Tekrar denediğimde ya giriyor yada aynı hatayı bir kez daha yapıyor. Sıkıldım bu şekilde oynanmıyor. nedir çözümü? patch dosyasında bir kaç patch öncesini yazıyorum tekrar yüklüyor ama sorun devam ediyor.

skkper
08-01-2012, 07:32 AM
İyi gunler bende oyuna gırerken dunyalar kırmızı olarak aynıyor giremıyorm hiç birine ne yapmalıyım lutfen yardımcı olun..

caprica
08-03-2012, 05:57 PM
beyler ben oyunu indirdim başladım 29 lvl oldum ama benim sorunum çoğu zaman oyuna girerken KARAHAN yazısı geldiğinde pc kilitleniyor. ekran o şekilde kalıyor. ctrl+alt+del yapıyorum onuda görmüyor. mecburen kapatıp yeniden açıyorum. Tekrar denediğimde ya giriyor yada aynı hatayı bir kez daha yapıyor. Sıkıldım bu şekilde oynanmıyor. nedir çözümü? patch dosyasında bir kaç patch öncesini yazıyorum tekrar yüklüyor ama sorun devam ediyor.

lvl U-3 oldu hala sorunu çözemedim. oyunu açasım yok pc kilitlenecek diye. Yokmu yardımcı olacak yetkili?

caprica
08-04-2012, 08:47 PM
neyse beyler ben vazgeçtim oyunu oynamaktan. Diğer oyunuma geri dönüyorum. size iyi oyunlar.

edibesse
08-15-2012, 12:33 PM
Esselamın aleyküm oyunu indirdim kuracam calıştıra bastugunda bu taha cıkıyor SetupNew/setup.cpp(143) PAPP PVENDOR PGUİD:$@Windows XP Service Pack 3 (2600) IE Version: 7.0.5730.13 ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim RF ONLİNE den geliyorum

IIIKILLERIII3
09-13-2012, 09:39 PM
Merhabalar.Yeni patchi aldıktan sonra oyunu başlat dediğimde oyun açılmıyor.Çıkışa tıkladığımda ise LAUNCHER.EXE ye bakmamı söyleyen bir hata mesajı alıyorum.Launcher exe de ise şu yazıyor:

File "ShapedFrame.pyo", line 208, in OnButtonClick
pywintypes.error: (2, 'ShellExecute', 'Sistem belirtilen dosyay\xfd bulam\xfdyor.')

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

NOT:İşletim sistemi win7 pc deki güncellemeler tamam.

DeepFeaRRR
10-26-2012, 06:50 PM
eror::mGXDInit(3) eror::ApplicationInit() SORUNU WAR EKRAN KARTI EN GÜNCEL WERSİON ama sorun veriyor hala silip bastanda kurdum

kapkol
12-02-2012, 06:19 PM
Oyuna sorunsuz giriyorum güvenlik kodunu girip karakter seçip başlatıyorum fakat oyuna her girdiğimde Bu Karakter Giriş Yapamaz [004#] gibi bir hata ile karşılaşıyorum çözümünü söylerseniz sevinirim
Bayezid
Pars Kavmi
Türk Şahini
U33

Rooftrellenz
12-04-2012, 05:51 AM
Eski bir crime oyuncusuyum uzun zamandır oynamıyodum. Geri dönmeye karar verdim fakat çok uğraştırdı eski oyunun güncel olmadığını söyledi yeniden indirdim üyeliği buraya geçirdim vs. vs. fakat "Onar" dediğim de http://c1212.hizliresim.com/14/4/gkk3h.jpg bitmiş halde takılı kalıyor ve BAŞLAT botunu açılmıyor. Baştan indirim kurdum fakat işe yaramadı sebebi ne olabilir acaba?..

[GM]Sephiroth
12-11-2012, 01:13 PM
Merhaba,
Mayn Games'e Hoş Geldiniz.

Ağ Hatası #004

1: ID ve Şifre ile oyuna girerken şifrenizi yada ID'nizi yanlış yazdığınızda bu hata çıkar. ID ve şifrenizin doğru olduğundan emin olduktan sonra yeniden deneyin. Büyük ihtimal sorununuz düzelecektir.

2: Oyuna kayıt olduktan sonra, kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresine aktivasyon linki gelir. Aktivasyon linkine tıklayarak açmış olduğunuz hesabı onaylayınız ve onayladıktan sonra oyuna girmeyi deneyin.

Bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.
İyi oyunlar.

ali803
12-19-2012, 03:31 PM
dün oyuna rahatlıkla giriyordum daha önce hiç hata ile karşılaşmamıştım 3-4 saat sonra girdim ve bu hatayı verdi lütfen yardım edin düzeltemedim

http://e1212.hizliresim.com/14/m/h1ruw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ali803
12-19-2012, 03:33 PM
http://e1212.hizliresim.com/14/m/h1ruw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

oyuna girince bu hatayı alıyorum daha önce hiç hata vermemişti oyun lütfen yardım edin bi kaç virüs programı ile taradım oyunu silip tekrar kurdum sonuç aynı

DeliJojuq83
12-23-2012, 08:23 AM
YAHU BEN OYUNU TAM YÜKLEDİM OYUNA İLK 2 GİRİŞİM OLDU FAKAT SONRAKİ OYUNA GİRME DENEMELERİM BAŞARISIZ SONUÇLANDI!!! OYUNA TIKLIORUM HİÇBİ YÜKLENME ACİLMA İMARESİ GÖSTERMİO AŞAMALARI GÖSTERİM
1-OYUNA TIKLADIM
2-OYUN AÇILMADI !!! LÜTFEN YARDIM

CeHo
12-27-2012, 10:29 AM
Son x-trap güncellemesinden sonra oyuna giremiyorum !
- Oyunu çalıştırıyorum ilk ekran açılıyor ve OYUNU BAŞLAT'a basıyorum ekran kararıyor sonra KARAHAN loading logosu gelmeden oyun kapanıyor

* Ekran kartını güncelledim
* Launcheri yeniledim
* Tüm ağ, chipset vs. vs hepsini yeniden en güncel driverleri kurdum
* Oyunun Update sayacını 10 yükleme geri alıp tekrar güncelledim
YİNE AYNI YİNE AYNI.

YARDIM LÜTFEN

CeHo
12-27-2012, 11:58 AM
Son x-trap güncellemesinden sonra oyuna giremiyorum !
- Oyunu çalıştırıyorum ilk ekran açılıyor ve OYUNU BAŞLAT'a basıyorum ekran kararıyor sonra KARAHAN loading logosu gelmeden oyun kapanıyor

* Ekran kartını güncelledim
* Launcheri yeniledim
* Tüm ağ, chipset vs. vs hepsini yeniden en güncel driverleri kurdum
* Oyunun Update sayacını 10 yükleme geri alıp tekrar güncelledim
YİNE AYNI YİNE AYNI.

YARDIM LÜTFEN

Oyun güncellemesini 100 adım geri çektim düzeldi...

SORUN ÇÖZÜLDÜ

[GM]Sephiroth
12-27-2012, 01:10 PM
Hatalar Nedenleri ve Çözümleri

Ağ hatası! #004

Çözüm 1: ID ve Şifre ile oyuna girerken şifrenizi yada ID'nizi yanlış yazdığınızda bu hata çıkar. ID ve şifrenizin doğru olduğundan emin olduktan sonra yeniden deneyiniz.

Çözüm 2: Oyuna kayıt olduktan sonra, kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresine aktivasyon linki gelir. Aktivasyon linkine tıklayarak açmış olduğunuz hesabı onaylayınız ve onayladıktan sonra oyuna girmeyi deneyin.

Ağ hatası! #007

Çözüm 1: Dosya eksikliği veya teknik bir aksamadan kaynaklanan sorundur. Karahan klasorundeki -PRESENTVERSION- versiyonu 'not defteri' olarak açıp 00143 yazan yeri 00001 yapıp bastan yükleyin.

Bağlantı hatası!

Çözüm 1: Bağlantı Hatası sorunu oyundan atılma sebebi TTNet'in yurtdışı çıkışlarının çok yoğun olduğu zamanlar gerçekleşmektedir. Çözüm olarak DNS ayarlarını değiştirmek az da olsa "Bağlantı Hatası" sorununu çözecektir.

Çözüm 2: Yeni patch'den kaynaklanan bir hata olabilir. Karahan klasorundeki -PRESENTVERSION- versiyonu 'not defteri' ile açıp , 4 yada 5 patch geri olarak yazıp kaydedin sonra oyunumuzu açınız. Tekrar Yükleme yapmaya başlayacaktır.

[Error::mGXD.Init(3)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası!

Çözüm 1: Ekran kartı güncellemesi yapılması gerekiyor.

[Error::mGXD.Init(5)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası!

Çözüm 1 : Oyun dosyalarından bir yada birden fazla dosyanın eksik olmasından kaynaklanan bir sorundur . Çözüm için oyun sayfamızdaki İndirme kısmından en son güncel setup dosyasını indirerek yeniden kurunuz.

[Error::mGXD.Init(11)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası!

Çözüm 1 : Güvenlik duvarlarının Engellemesi yada Anti virüs yazılımınızın engellemesinden kaynaklanan bir sorundur.

See the logfile 'C:\MAYN Games\KaraHan\Launcher.exe.log' for details hatası!

Çözüm 1 : Launcher.exe ve TwelveSky2.exe dosyaları Bozulmuş olabilir. Başka bir arkadaşınızdan çalışan Launcher.exe ve TwelveSky2.exe dosyalarını alıp yeniden deneyin. Bulamıyor iseniz oyun sayfamızdaki İndirme kısmından en son güncel setup dosyasını indirerek yeniden kurunuz.

Can't find 'd3dx9_27.dll'. Please, re-install this application hatası!

Çözüm 1: Directx Güncellemesi yapmalısınız yada eksik olan 'd3dx9_27.dll' Dosyasını internet üzerinden bulup (C:\WINDOWS\system32) System32 ye kopyalayın. Sorununuz düzelecektir.

Kurulum yaparken setup'u çalıştırmak istediğimde hata alıyorum.

Çözüm 1: Bu hatanın sebebi oyunun eksik inmesidir. Bu sorunu çözmek için oyunu yeniden indirin ve eğer indirme yöneticisi kullandıysanız o programı değil de, başka bir indirme yöneticisi ile indirin. IDM tavsiyemdir.

Launcher kısmında Download Başarısız hatası!

Çözüm 1: Bu sorun internet bağlantınız olmadığında karşınıza çıkar. İnternete bağlandığınızdan emin olduktan sonra yeniden deneyin. Sorununuz düzelecektir.

Çözüm 2: Oyun tarafından yapılan bir Sunucu Bakımı var ise bu hata alınabilir. 10 dakika ile 1 saat arası bir zaman bekledikten sonra yeniden deneyin. Sorununuz düzelecektir.

Çözüm 3: Dns ayarlarınızı kontrol edin. Dns ayarlarınızı otomatik olarak işaretleyin.

Xtrap hatası!

Çözüm 1: Bu sorun bilgisayarınızda olan "Web32.Alman.NAB" adlı virüsten dolayı kaynaklanan bir sorundur. Çözüm olarak NOD32 kurun, C:\ diskinizi sorunsuz bir taratın. "Web32.Alman.NAB" adlı virüsünü bulacaktır. Bu virüsü sorunsuz bir şekilde silebilirseniz bu XTrap hatasından kurtulacaksınız ve oyuna sorunsuz girebileceksiniz.

Çözüm 2: Karahan Online Oyunumuzda kullanmaya başladığımız güncel Xtrap dosyasını aşağıda ki sitemiz adresten indirebilirsiniz.

http://downtk.mayngames.com:8080/XTrap-20121212.rar

Linkte ki dosyayı indirdikten sonra Xtrapın sisteminizde kurulu olduğu klasör içine çıkartmanız gerekmektedir. (genellikle: C:\MAYN Games\Karahan\XTrap) Bu işlemden sonra oyunu tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Bu işlem sonrası oyununuz sorunsuz açılıyor olması gerekmektedir.

10 Dakika hatası!

Çözüm 1: Almış olduğunuz sorun bir sistem hatasıdır bu hatayı almanızın nedenleri birden fazladır öncelikle İnternet sorunu sunucuya ulaşamama Pc'nizin donanımından kaynaklanan anlık sorunlar yada oyun dosyalarından bazılarının eksik olmasından kaynaklanan bir sorun olabilir. Bu sorunun çözümü için 10 dakika beklemeniz gerekmektedir . Eğer 10 dakikadan sonra hala giriş yapamıyor iseniz bilet yolu ile bunu bildirmelisiniz..

2. Parola Kurtarma İşlemi ve Hesap Engeli Kaldırma İşlemi

2. Parolanızı unutursanız veya oyuna girişte 3 kere yanlış yazarak hesabınız engellenmiş ise aşağıda ki adımları takip ederek 2. parolanızı kurtarabilir ve hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz.
1. Adım
Hesap Id ve Şifreniz ile www.karahanonlineworld.com adresinden Karahan Online web sayfamıza giriş yapınız.
Giriş yaptıktan sonra Web sitemiz ana sayfasında göreceğiniz "Güvenlik Kodu Kurtarma" linkine tıklayarak Kimlik Kodunuzun (2. Parola) Hesabınıza kayıtlı e-posta adresine gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Eğer Hesabınız Kimlik Kodunuzu (2. Parola) 3 kere hatalı giriş yaptığınız için engellenmiş durumda ise Kurtarma işlemi ile birlikte hesap engeliniz kaldırılmış olacaktır.
2.Adım
E-postanızı kontrol e dip 2. parolanızı öğrenerek oyunumuza tekrar giriş yapabilirsiniz.

Not : Bunların dışında aldığınız hatalar için bilet atabilirsiniz.

Lcs0Fee
12-30-2012, 10:55 AM
benim sorusum 9 da pc ye 3 defa varklı antıvurus progrmı yukledım fakat olmuyor hala aynı hatayı verıyor

yangac3
01-05-2013, 08:11 AM
[Error::mLEVEL.Init()] [Error::ApplicationInit() HATASI LÜTFEN YARDIM
launcehr i tıkladığımda önce oyun açılıyor gibi ekran kararıyor hemen ardından [Error::mLEVEL.Init()] hatası veriyor tamam tıklayınca ardından [Error::ApplicationInit() hatası veriyor.windovs 7 home basic kullanıyorum. başka bir bilgisayardan aldım kopyaladım bu hatayı verdi.
Ayrıca birde farklı olarak oyunu resmi sitenizden indirdim kurmaya başladı bitmesine az kala yükleme durdu Sobject dosyalarını kurarken işlev hatası diyor kurmuyor 2 gündür kuramadam yardımlarınızı bekliyorum

yangac3
01-05-2013, 08:13 AM
[Error::mLEVEL.Init()] [Error::ApplicationInit() HATASI LÜTFEN YARDIM
launcehr i tıkladığımda önce oyun açılıyor gibi ekran kararıyor hemen ardından [Error::mLEVEL.Init()] hatası veriyor tamam tıklayınca ardından [Error::ApplicationInit() hatası veriyor.windovs 7 home basic kullanıyorum. başka bir bilgisayardan aldım kopyaladım bu hatayı verdi.
Ayrıca birde farklı olarak oyunu resmi sitenizden indirdim kurmaya başladı bitmesine az kala yükleme durdu Sobject dosyalarını kurarken işlev hatası diyor kurmuyor 2 gündür kuramadam yardımlarınızı bekliyorum