PDA

View Full Version : Rutbeler Hk.

fahootmogads1
03-24-2010, 10:57 AM
Zaten insanlar soğudu oyundan bu rutbelerle beraber çoğu kişi bırakır oyunu :oops: :oops: :oops:

sherak3
03-24-2010, 11:20 AM
senin aklından bi zorunmu var neden soğucakmış alın size cp ne işe yarar sorusuna cevap

UltimateKnight1
03-24-2010, 11:26 AM
Evvel zaman öncesinde cp konusundan çok şikayetler vardı lâkin bir çözüm bulunamadı.
Düşünelim;
* Kararuhmağarası 3. 4. kat
* Kavim liderliği
* Rütbe hususu.
Sizce nasıl bir dağılım yapılması gerekir?

fahootmogads1
03-24-2010, 11:28 AM
senin aklından bi zorunmu var neden soğucakmış alın size ne işe yarar sorusuna cevap
benim aklımdan zorum yokda sizin gibide 10000 20000 c.puanımda yok çogu kişide cp bile yok yine sizin gibi çok bilmişlere yarıyacak size hayırlı olsun artık oyunu istediğiniz gibi yontarsınız

:x :x

sherak3
03-24-2010, 11:30 AM
Evvel zaman öncesinde cp konusundan çok şikayetler vardı lâkin bir çözüm bulunamadı.
Düşünelim;
* Kararuhmağarası 3. 4. kat
* Kavim liderliği
* Rütbe hususu.
Sizce nasıl bir dağılım yapılması gerekir?

*kararuh mağrasınada günlük max kaç saat oynuyorsan 1 haftalık cp ni bırakırsın mistik süresi bittiği zaman zaten 1 haftalık daha kasarsın yani bir problem olmaz ;)
*kavim lideri herkez olamıyacağına göre
*mistik arsadan kalan cp lerlede rütbe meselesi halledilir

UltimateKnight1
03-24-2010, 11:39 AM
Yapılan açıklama oyunda rahat bir konumu olan kişiler için geçerli olabilir fakat farklı birçok insan oynarken yazdıklarınız genele hitap etmez.
Hanpara ihtiyacını rahatça gören kişi ile mahrum kalan oyuncu arasında büyük farklar olduğu ortada. Bu şekilde her oyuncu harcadığı cp yi rahatça kasamayabilir.
Bütçesi düşük olan bir oyuncu ise ihtirama lâyık, sevilen ve liderliğe yakışır biri olabilir ki cp yi rütbeye harcarsa gerekli miktar kalmayabilir.

fahootmogads1
03-24-2010, 11:44 AM
Yapılan açıklama oyunda rahat bir konumu olan kişiler için geçerli olabilir fakat farklı birçok insan oynarken yazdıklarınız genele hitap etmez.
Hanpara ihtiyacını rahatça gören kişi ile mahrum kalan oyuncu arasında büyük farklar olduğu ortada. Bu şekilde her oyuncu harcadığı cp yi rahatça kasamayabilir.
Bütçesi düşük olan bir oyuncu ise ihtirama lâyık, sevilen ve liderliğe yakışır biri olabilir ki cp yi rütbeye harcarsa gerekli miktar kalmayabilir.

Aynen katılıyorum dostum size bazılarına bu yazdıklarımız çok basit gliyo

backdemon1
03-25-2010, 03:46 AM

+111111

MrOwnage1
03-25-2010, 06:24 AM
Oyunda iyi bir noktaya gelenlerinde zamanında üstlerinde hiçbirşey yoktu. Kimse oyuna başlarken kendisine para yardımı yapılmadı. Bu iş tamamen hırs ve kararlılık meselesidir. Bir kişinin itemleri yetersiz ise önce para kasmalıdır saatlik savaşlar ve labirent etkinlikleri para kasmak için gayet ideal ki xp kasarken kazandığı paralar ve droplardan bahsetmiyorum bile sürekli benim itemim yok bende para yok iyi oyunculara geliyor bu yenilikler diye yakınmanız size birşey kazandırmaz azmederseniz sizde yapabilirsiniz. Öyle armut piş ağzıma düş yok ;)

UltimateKnight1
03-25-2010, 07:42 AM
Ne zaman ve neyden bahsedildiğinin şahsım adına bir önemi yok.
Tarafıma cevap olarak yazılan yorumda birçok eksik var ki söze gelse kendi yorumuma zaman yetmeyecek.
Kime ne yapıldığını eski görevimden dolayı gayet iyi bilirim. Oyun içeriğinin zevkten çok maddiyata yöneltilmesi ciddi bir husus. Ne yazık ki bunu para hırsı denebilir.
Bahsedilen labirentte eşyaları yetersiz diye ilk odada ölenler, savaşı kazanamayanlar da bu oyunun parçası. Yaratıklardan düşerken gelen ortalama 3k paranın inanıyorum ki bütçeye çok faydası vardır. (Belki anlamayan olur, iğneleme amaçlı kurulan bir cümledir)
Sizleri anlamıyorum ki oyuncuları genellemeye tâbi tutarak eşit nitelik sahibi sanmaktasınız. Yazdıklarınızı kontrol etmek faydanıza olacaktır.
Bu oyunda herkes eşit değil ve asla olamazda. Geride kalan insan diğerlerine yetişmek için belki de evine götüreceği ekmek parasını bu oyuna yatırıyor. İnsanu tutku sardımı varmaz arş-ü fersin yedi renkli zevkine.
Vakit, bütçe, kişisel sorunlar, eğitim bu yarışın önünde duran konuların başlıcaları. Böylesi durumda parası olan kazansın mı diyorsunuz?

fahootmogads1
03-25-2010, 08:06 AM
Oyunda iyi bir noktaya gelenlerinde zamanında üstlerinde hiçbirşey yoktu. Kimse oyuna başlarken kendisine para yardımı yapılmadı. Bu iş tamamen hırs ve kararlılık meselesidir. Bir kişinin itemleri yetersiz ise önce para kasmalıdır saatlik savaşlar ve labirent etkinlikleri para kasmak için gayet ideal ki xp kasarken kazandığı paralar ve droplardan bahsetmiyorum bile sürekli benim itemim yok bende para yok iyi oyunculara geliyor bu yenilikler diye yakınmanız size birşey kazandırmaz azmederseniz sizde yapabilirsiniz. Öyle armut piş ağzıma düş yok ;)

Sayın Modarator biz zaten oyun parasından bahsetmiyoruz reel paradan bahsediyoruz
o bahsedtiğiniz kişilerin hepsi bu oyunda reel parayla iryerlere gldi oyunda kendi imkanlarıyla birşeyler yapamaya çalışan oyuncular çok vahim durumda kaldı bide üstüne bu rütbe ve seçkin pelerin çıktı ki off diyorum oyunu resmen bitirdiniz bizim için
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Hem azmediyoruzda ne oluyo şahsen ben değişik piyango bineklerinde en az 100 tne açtım hala gelen bişey yok yani azim yetmiyo bazı şeylerde SAYGILAR

ankalimon1
03-25-2010, 08:13 AM

Sayın Modarator biz zaten oyun parasından bahsetmiyoruz reel paradan bahsediyoruz
o bahsedtiğiniz kişilerin hepsi bu oyunda reel parayla iryerlere gldi oyunda kendi imkanlarıyla birşeyler yapamaya çalışan oyuncular çok vahim durumda kaldı bide üstüne bu rütbe ve seçkin pelerin çıktı ki off diyorum oyunu resmen bitirdiniz bizim için

bak güzel kardeşim, pelerin konusunda söylediklerine bi sözüm yok ama bu rütbe konusunda kusura bakma ama sana diyecek bişey bulamıyorum...şartmı rütbe alman??? alma kardeşim rütbe..rütbe alamadın diye oyunumu bırakacaksın??? bu tarz her oyunda tabiki real para harcayan daha güçlüdür..hangi oyunda real para harcayanla harcamayan arasında denge-eşitlik 0 , bana bi örnek verirmisin.... bi çok nedenle oyunu bırakan arkadaşlarımız oldu fakat kusura bakma ama senin nedenin gibi basit bi nedenle bırakanı veya bırakacak olanı ilk kez görüyorum....

fahootmogads1
03-25-2010, 08:27 AM

bak güzel kardeşim, pelerin konusunda söylediklerine bi sözüm yok ama bu rütbe konusunda kusura bakma ama sana diyecek bişey bulamıyorum...şartmı rütbe alman??? alma kardeşim rütbe..rütbe alamadın diye oyunumu bırakacaksın??? bu tarz her oyunda tabiki real para harcayan daha güçlüdür..hangi oyunda real para harcayanla harcamayan arasında denge-eşitlik 0 , bana bi örnek verirmisin.... bi çok nedenle oyunu bırakan arkadaşlarımız oldu fakat kusura bakma ama senin nedenin gibi basit bi nedenle bırakanı veya bırakacak olanı ilk kez görüyorum....

ne guzel ozaman sen devam edersin
drop eventlar yerdeyken ustune birde dehşet ozelliklerde bi pelerin çıkmısken ustune birde bu adamın son rutbeye gldiğini dusun nasıl oynayacaksın ki

ankalimon1
03-25-2010, 08:39 AM
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :([/quote]

bak güzel kardeşim, pelerin konusunda söylediklerine bi sözüm yok ama bu rütbe konusunda kusura bakma ama sana diyecek bişey bulamıyorum...şartmı rütbe alman??? alma kardeşim rütbe..rütbe alamadın diye oyunumu bırakacaksın??? bu tarz her oyunda tabiki real para harcayan daha güçlüdür..hangi oyunda real para harcayanla harcamayan arasında denge-eşitlik 0 , bana bi örnek verirmisin.... bi çok nedenle oyunu bırakan arkadaşlarımız oldu fakat kusura bakma ama senin nedenin gibi basit bi nedenle bırakanı veya bırakacak olanı ilk kez görüyorum....[/quote]

drop eventlar yerdeyken ustune birde dehşet ozelliklerde bi pelerin çıkmısken ustune birde bu adamın son rutbeye gldiğini dusun nasıl oynayacaksın ki[/quote]

herşeyden şikayetçişsen bırak o zaman ... boşuna yorma parmaklarını bırak gitsin...madem memnun değilsin - madem bişeylerin düzeleceğine inancın yok daha ne uğraşıyorsun????

fahootmogads1
03-25-2010, 09:04 AM

bak güzel kardeşim, pelerin konusunda söylediklerine bi sözüm yok ama bu rütbe konusunda kusura bakma ama sana diyecek bişey bulamıyorum...şartmı rütbe alman??? alma kardeşim rütbe..rütbe alamadın diye oyunumu bırakacaksın??? bu tarz her oyunda tabiki real para harcayan daha güçlüdür..hangi oyunda real para harcayanla harcamayan arasında denge-eşitlik 0 , bana bi örnek verirmisin.... bi çok nedenle oyunu bırakan arkadaşlarımız oldu fakat kusura bakma ama senin nedenin gibi basit bi nedenle bırakanı veya bırakacak olanı ilk kez görüyorum....[/quote]

drop eventlar yerdeyken ustune birde dehşet ozelliklerde bi pelerin çıkmısken ustune birde bu adamın son rutbeye gldiğini dusun nasıl oynayacaksın ki[/quote]

herşeyden şikayetçişsen bırak o zaman ... boşuna yorma parmaklarını bırak gitsin...madem memnun değilsin - madem bişeylerin düzeleceğine inancın yok daha ne uğraşıyorsun???? [/quote]

aynen ole dosum oyuna olan tüm inancımı yitirdim ama verilen bi emenk var birilerine bişey kazandırmadım ama ayların emeğinide bi çırpıda silemiyorum keşke dediğin kadar kolay olaydıda bırakaydım

Nomad11
03-25-2010, 10:17 AM
merhaba; seçkin pelerin keşke diğer seçkinler gibi drop olarak konsaydı ki ,sanırım yapımcı firma drop olarak oyuna koymadı sadece hanpara itemi olarak koymayı uygun gördü.ticaret olarak oyun eritme olsun item olsun bk olsun zaten dip yapmış durumda kasmayla-labirentle ne parası kascaksın demirci-dilenci yutuyor resmen ,pazarda hiç olmazsa kaplan ve ayı cantasından sonra pelerininde ticareti canlandıracağını umuyorum.
rütbe meselesi ise; bir oyunda olsa, herkes tekdüze olurmu herkes general olması zaten anormal olur.mistikte cp gitmesin diye fatiihin fermanı alıp peri sarayı-kayıp mezarda kasan,madenlerde coğunlukla takım bile kuramadan kasan ,kilit olsun miras olsun kasmayı bırakıp cp event kasan arkadaşlara biraz ayıp olmuyormu 10k-20k cp ler öyle şıp diye olmuyor arkadaşlar bırakında rütbelerin + avantajlarından daha fazla yararlanan bu arkadaşlar olsun
general rütbesine ulaşınca özellikle, %12 def %12 hasar %5 şans süper özellikler. alın size yeni bir hedef .(bu arada 2k cp var yanlış anlaşılmasın ortaya konusuyorum)
iyi oyunlar-forumlar

TheRip3
03-25-2010, 09:20 PM
merhaba; seçkin pelerin keşke diğer seçkinler gibi drop olarak konsaydı ki ,sanırım yapımcı firma drop olarak oyuna koymadı sadece hanpara itemi olarak koymayı uygun gördü.ticaret olarak oyun eritme olsun item olsun bk olsun zaten dip yapmış durumda kasmayla-labirentle ne parası kascaksın demirci-dilenci yutuyor resmen ,pazarda hiç olmazsa kaplan ve ayı cantasından sonra pelerininde ticareti canlandıracağını umuyorum.
rütbe meselesi ise; bir oyunda olsa, herkes tekdüze olurmu herkes general olması zaten anormal olur.mistikte cp gitmesin diye fatiihin fermanı alıp peri sarayı-kayıp mezarda kasan,madenlerde coğunlukla takım bile kuramadan kasan ,kilit olsun miras olsun kasmayı bırakıp cp event kasan arkadaşlara biraz ayıp olmuyormu 10k-20k cp ler öyle şıp diye olmuyor arkadaşlar bırakında rütbelerin + avantajlarından daha fazla yararlanan bu arkadaşlar olsun
general rütbesine ulaşınca özellikle, %12 def %12 hasar %5 şans süper özellikler. alın size yeni bir hedef .(bu arada 2k cp var yanlış anlaşılmasın ortaya konusuyorum)
iyi oyunlar-forumlar
hakan kardeşim vok güzel söylemişin ama o kaslıan cp ler cok masumca deil bana göre cünki hem cp kaslı hem ex kasmak koly iş deil sen i4 %100 olmusun ama nedense 10k üstü cp var mesela hadi cp kastın diyelim o ex nasıl oldu o ex kastın cp nasıl olduu günde en az 10 saat oyundayım cp su gibi gidiyor tamam bizde ex tüp kulanıyoruz ama nedense okadr cp miz yok bence GM ler bu cp leri yüksek kişileri biraz araştırsın

DrZ
03-25-2010, 10:52 PM
Serverler birleşmeden 1 ay önce oyuna ara vermiştim. 0 cesaret puanlı bir oyuncuydum.Serverler birleştikden sonra uzun süre u33 % 100 e kasdım, ilahi seviyeler geldiğinde i1 %52 den başlamıştım.belki ilk i4 değildim ama ilk i4 % 100 ben olmuştum.Kaçırdığım karakol savaşı, kutsal taş savaşı ve labirent sayısı çok azdır.Şuan 1 aydan fazla süredir i4 % 100 üm ve 20.000+ cp var.belki 8-10k kadar cp ide kasarken mistik biletine harcadığımdan eminim.
şimdi rütbeler geliyor, bundan hem mutluluk hemde rahatsızlık duyuyorum.% olarak çok az bir oyuncu bu rütbe uygulamasından % 100 faydalanacak.bu uygulamdan faydalacakların hak ettiklerini düşünüyorum.biraz oyun becerisi biraz event takibi birazda han para kullanarak hem exp hem cp kasılıp hemde item dizebilirisiniz.

iyi forumlar

delirdim3
03-26-2010, 09:44 AM
desene ozaman matrix79 genel kurmay başkanı olur gerçi bu cp ile mareşal bile olur :)

Ridler1
03-26-2010, 09:46 AM
desene ozaman matrix79 genel kurmay başkanı olur gerçi bu cp ile mareşal bile olur :)
yok anasının gözü adamda 30 küsür cp var 68 küsür cp olması lazım toplamında genaral için ;)

delirdim3
03-26-2010, 09:47 AM
800 onbaşı olunu ise 35000 general olursun heralde ;)

Gorlon1
03-26-2010, 10:19 AM
800 onbaşı olunu ise 35000 general olursun heralde ;)
68700 gibi bir rakam söz konusu generallik için.
Ama bilindigi uzere haksız yerlerden haksız cp kasmıs carların incelenmesi şart oyun logları elinizde olduguna gore kimin gunde ne kadar cehennemde kalmıs oldugu da elbetteki bellidir bunu 10k ve uzeri cp lileri arastırmakla kısa surede bulmanız aldıkları haksız kazancları olmasa bile kastıkları cp leri sıfırlamanız rica olunur.

nechtael1
03-26-2010, 02:50 PM
68,700 CP bilgisi nerde yazıyor.

Bende bu konuyu araştırıyordum rütbeler için kaç cp gerekiyor bu açıklandımı ?

nechtael1
03-26-2010, 02:51 PM
Bu arada çok olumlu buluyorum Rütbe konusunu.

Cp kasıyoruz bi işe yaramış olacak, hemde oyuna etki edecek bi işe..

Bunun dışında, hayalet vadi hareketlenecek çok akıllıca bir uygulama bir taşla birden fazla kuş vurulmuş oldu.

Seçkin pelerin drobu açılmalıdır. Sonuç olarak oyunun itemı sadece han parayla veriliyorsa eğer bana göre yanlıştır.

Oyuna artık düzenli yenilikler ekleniyor bunlar güzel şeyler oyun çeşitleniyor yavaş yavaş.. MAYN ve GGC ye teşekkürler.

Labirentte yeni kat varmı acaba onu merak ediyorum bide..

MrOwnage1
03-26-2010, 02:58 PM
68,700 CP bilgisi nerde yazıyor.

Bende bu konuyu araştırıyordum rütbeler için kaç cp gerekiyor bu açıklandımı ?

Bilmeyenler için doğruluğundan emin olmamakla beraber forumları dolaşırken gözüme çarpan bir resimden alıntı yapıyorum Her rütbe için Gereken CP yi Reckless ın vermiş olduğu tabloya ekledim General olabilmeniz için toplamda 65800 CP niz olmalıdır.

http://img185.imageshack.us/img185/5809/charth.gif (http://img185.imageshack.us/i/charth.gif/)

doogox1
03-28-2010, 05:26 PM
oyunda reel para harcamadanda iyi yerlere gelebilirsin oyunda para kasmanın bir çok yolu war forumu biraz kurcala hepsini bulursun hiç de han harcamaya gerek yok ayrıca hanla satılan itemler illaki oyun parasına satılacak burda reel para harcayanla harcamayan arasında pek bi farklılık olmaz. bak binek petler hanla alınıyor ama görüyoruz oyun parasına satıyorlar ayrıca bir çok arkadaşın dedigi gibi hırslı ve azimli oldugunda önüne kimse gecemez. hani bi laf vardır azimle s.can duvarı deler hesabı ve kuen arkadaşımızın dedigi gibi hanla satılan itemlerin drobu acılır büyük bi ihtimalle ve şu rütbe işide hiç de zor gibi görünmüo hemde erdem le cp takasıda war günlük karakol savaşlarından erdemle cp takasından ve pvp arazileri war cp kasmak hiçde zor degil... benim düşünceme göre :D

MrOwnage1
03-28-2010, 05:56 PM
Labirentte yeni kat varmı acaba onu merak ediyorum bide..

Labirentte henüz yeni kat yok fakat i5-i8 de gelicek sanırım

Eklavya1
04-01-2010, 08:44 PM
Öncelikle CP oyuncu kestiğinizde ve miras taşını aldığınızda vb. artmaktadır. Tabi ki bir oyuncuyu kesmek için ondan daha iyi olmanız gerekmektedir. Yani cp nin bir karşılığı olması demek rekabeti arttırır . . . Buraya kadar her şey güzel ama bu uygulamayla güçlü daha güçleniyo güçsüz daha güçsüz oluyor aradaki farkın açılması da insanın canını sıkıyor . . . Mesela miras taşını alırken son vuruşu yapan alır. Ama gene güçlü olan kazanıyor. İfritli binekli bi adam zaten bekliyo bekliyo son vuruşta kritiği atıyo çat 100 cp onun oluyor !