PDA

View Full Version : [GM Event] GM Invasion Today! (23 December 2009)

MRBLAZER1
11-05-2009, 12:40 PM
Konu alıntıdır başlık olarak durması yararlıdır başlık altı konusu kalmamalıdır

Saygılar...

Alıntı: KanlıNigar

Merhaba, konuya ben de mesaj yazayım. Oyunun gidişatı kötü gibi görünebilir ama mutlaka rayına oturacaktır. Şu an gökkavim diğer kavimlere göre gerçekten çok güçlü durumdadır. Gökkavimde çok fazla u33 player olması bunun baş sebebidir. Yılan kavmini de unutmamak lazım. Ne kadar bize göre güçsüz de olsalar gerek kilitte gerek karakol savaşlarında gerekse kutsal taş savaşlarında oynadıkları rolü küçümsemek büyük bir yanlışlık olur.

Peki bu güç dengesizliği konusunda neler yapabiliriz. Aklımdan geçenleri maddeleyim:

1) Oyunu bırakacak olanları bir şekilde oyuna geri döndererek. (Ben bi yöntem seçtim sakın uygulamayın şimdi açıklamayım geri dönderiyim derken yediğim laflardan vs vs dolayı sinir harbinden başka bişey olmadı. Güzel yöntemler bulun )

2) U 33 %100 olan playerler artık Karakol savaşlarına gitmesin (Şahsen ben 1.5 haftadır o savaşa girmiyorum) ki kavimler arasında güç dengeleri biraz olsun dengelensin. Başka kavimler de ortayı alabilsin daha hızlı kasıp ciddi rakip haline dönüşsün. (Savaştan para geliyor ben giricem diyenler için söylüyorum illa aktif olmak zorunda değilsiniz. Savaşa girer gerekirse bosslardan keser kendi doğduğunuz yerde savaş bitene kadar inziva ya çekilrsiniz, yok biz alınca 5M almayınca 2.5M geliyor diyen %100 olan arkadaşlar için allah gözünüzü doyursun derim başka birşey demem ya da gelsinler 2.5M lerini ben tamamlarım -- ciddiyim)

3) İttifaklar Bozulmalı (Çok radikal bir karar olur ama ittifaklar bozulmazsa Pars-Ejderin işi çok zor). İttifaklar bazı durumlarda Kavimlere yararlı olabilir ama geniş zamanda düşünüldüğünde bence bu oyunun hatalarından birisinin ittifakların süresiz kuralabiliyor olması. Bir ittifak bozulduğunda 15 gün nasıl ittifak kurulamıyorsa, Kurulan ittifakların da bir süresinin olması gerekiyor bence, Bir ittifak kurulduğunda 1, 1.5 veya 2 ay sonra otomatik olarak bozulmalı dolayısıyla yeni ittifak için 15 gün bekleneceğinden en azından güçlü kavimlerin gücü azalmış olacak taş alamayan zor durumda olan kavimler belki bir nefes alabilirler.

4) Oyun içinde zorda olan puan olarak geriye düşmüş olan kavimlere extra eventlar yapılmalı mesela parslar puan olarak en düşük diyelim, tüm kavimlere %100 exp artışı olurken pars kavmine %300 olabilir vb. şekilde eventler ile güçsüz kavimlere Karahan Yönetiminden yardım yapılabilir.

5) Yeni karakter açılması durumlarında en zayıf kavime açık tutulabilir. Mesela ejderler en güçsüz ise pars veya yılan char açılması yine yönetim tarafından engellenebilir.

6) Kilit nokta savaşları tadında bırakılabilir, Çok uzun süreler kilit noktayı vermemek playerlara çok şey kazandırmıyor. Katkı diyorsanız zaten 1 adamı kestiğinizde takip eden 5 dakika boyunca 20 kere de kesseniz katkı alamıyorsunuz. Zaten kilit noktaya gelen playerler genelde u20 altı (İstisnalar hariç) olduğundan 1 u33 adam 30 dakika orada kalıp 1 katkı bile alamayabilir. Bu gibi durumlarda u33 arkadaşlara önerim kiliti tadında bırakıp nebileyim boss kesmeye filan gidebilir veya düşman kavimlerin taşlarını kırar belki düşman kavimde de canı sıkılan vardır taşların kırıldığını görünce gelir o zman daha zevkli PVP ler yapılabilir.

7) Eğer mümkün ise Karahan Yönetimi Hayalet Vadiye sürekli olacak Boss Spawn yeri koyabilir. Hayalet vadi Bosslarının drop rate'leri artırılırsa daha da zevkli olur bu oyundaki reel player artışını sağlayabilir, oyundaki player sayısının artışı da oyuna denge getirebilir.

Yukarıdaki maddeler oyundaki güç dengesinin sağlanabilmesi için gerekli gördüğüm düşüncelerdir. Yukarıdaki son maddeyi biraz açayım: Oyuna en güzel dengeyi getirecek olan şey player sayısının artmasıdır. Eğer Player sayısında artış olmaz ise Oyunda az player olacağından gökkavim her zaman en güçlü ve yıkılmaz bir durumda olacaktır. Gökkavimdeki kişibaşına düşen rakip player sayısı arttıkça gökkavimin taşları elinde tutabilme yüzdesi de düşecektir, gökkavim taşları elinde tutamaz kavimler kendi taşlarını alabilirse gökkavimin normalden daha fazla kasması engellenirken kendi kavimlerinin kasma hızları da aynı oaranda artacaktır. Düşük lvl li palyerler Gökkavim u33 lvl palyerleri nasıl öldürecek diyorsanız, playerlar illa u33 olacak diye bir durum sözkonusu değil pekala 3-4 u20 civarı adam güçlü bir u33 ü senkron vuruş yapınca öldürebilir.

Çok uzun bir yazı oldu kusuruma bakmayın. Sadece kendi düşüncelerimi açıklamak istedim.

Herkese kolay gelsin.

Macksitty1
11-05-2009, 05:43 PM
Denge Konusu Ulubatlida cok islendi herkez bir oneri sunuyor bence denge icin cabalamak yerine

kavimler birbirine destek icin cabalasa daha cok verim alinir amac denge ise kavimler arasi iletisim olmasi lazim

ah eski gunler dicem 90 lwl ken ne keyifli girerdim oyuna.

cowser1
11-06-2009, 12:10 AM
kasın bırakın gereksiz kıskançlıkları hadi iyi geceler.. dengeymiş

Gamma
12-23-2009, 04:59 PM
Greetings Guests,

Prep your defenses, the evil GM and his minions will be coming to your town to wreak havoc and destruction!

This event will be conducted once for each alliance during the following times:

Mayn Games Time: GMT
Starts 19:00 GMT 12/23/2009
Ends 21:00 GMT 12/23/2009

PST Time (GMT -8)
Starts 11:00 12/23/2009
Ends 13:00 12/23/2009

Thank you.

porosnicugeo2
12-24-2009, 02:55 PM
cool, maybe by then i can afford to buy some pills :mrgreen:

xXNemoXx